Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Tylko trzy sety we Wrześni, Ślepsk wiceliderem

I liga M: Tylko trzy sety we Wrześni, Ślepsk wiceliderem

Kolejnej niespodzianki nie udało się sprawić siatkarzom Krispolu Września, którzy w zaległym spotkaniu trzeciej kolejki przegrali we własnej hali ze Ślepskiem Suwałki 0:3. Wygrana pozwoliła drużynie z Podlasia awansować na fotel wicelidera.

Początek spotkania był udany dla gości, którzy po dobrych zagrywkach Dimitrija Skorija oraz błędach wrześnian wyszli na prowadzenie 11:6. Jednak z biegiem czasu podopieczni trenera Jankowiaka zaczęli łapać wiatr w żagle. Z kolei w szeregach suwalskiej ekipy pojawiły się pomyłki, a na świetlnej tablicy szybko można było zauważyć remis (14:14). Ale walka cios za cios nie trwała zbyt długo, bowiem skuteczna gra Wojciecha Winnika i dwa bloki sprawiły, że Ślepsk ponownie kontrolował boiskowe wydarzenia (22:18). W decydujących momentach zespół z Wielkopolski próbował jeszcze dobrać się do skóry rywalom, ale ci ograniczyli liczbę własnych błędów i stosunkowo skutecznie grali w ataku, a to wystarczyło im, aby premierowa partia padła ich łupem.

Drugi set rozpoczął się fatalnie dla gospodarzy, którzy między innymi po błędach Marcina Iglewskiego musieli od początku gonić wynik. Udane akcje Tomasza Narowskiego pozwoliły siatkarzom Krispolu zniwelować straty do czterech oczek, ale inicjatywa wciąż należała do zespołu z Podlasia. Udane zbicia suwalskich skrzydłowych sprawiły, iż przyjezdni na drugiej przerwie technicznej mieli aż sześć punktów przewagi nad przeciwnikami. Gdy Skorij po raz kolejny zagrywką pogonił wrześnian, wydawało się, że już nic ciekawego nie wydarzy się w tej części meczu (20:13). Jednak w końcówce do walki zerwali się jeszcze gracze beniaminka I ligi. Dobre serwisy Damiana Dobosza i Narowskiego spowodowały, że gospodarze tracili do rywali już tylko dwa oczka, ale ich pogoń rozpoczęła się zbyt późno, a czapa na Iglewskim przypieczętowała sukces Ślepska w drugim secie.

Początek trzeciej odsłony był bardzo wyrównany, a żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć od przeciwnika chociażby na dwa oczka. W końcu przebudził się Iglewski. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu przewaga zaczęła uwidaczniać się po stronie podopiecznych trenera Jankowiaka. Po błędzie w ataku Winnika prowadzili oni już 13:10, ale suwalczanie nie pozwolili im przejąć pełnej kontroli nad boiskowymi wydarzeniami. Najpierw błyskawicznie doprowadzili do remisu, a już chwilę później, po błędzie wrzesińskiego atakującego, odskoczyli od rywali na trzy punkty. Ale to nie był koniec emocji w tym meczu, bowiem między innymi udane zbicie ze środka Witolda Chwastyniaka spowodowało, że wynik ponownie zaczął oscylować wokół remisu. Jednak ostatnie słowo należało do zawodników Piotra Poskrobko, którzy po błędzie Iglewskiego wygrali 25:23 i w całym spotkaniu 3:0.

Krispol Września – Ślepsk Suwałki 0:3
(21:25, 22:25, 23:25)