Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Milczarek: Mamy jeszcze dużo do poprawienia

Robert Milczarek: Mamy jeszcze dużo do poprawienia

fot. Lotos Trefl Gdańsk

Skład LOTOSU Trefla Gdańsk bardzo się zmienił w porównaniu z zeszłym sezonem. Do zespołu dołączyło kilku kadrowiczów oraz zawodników z Młodej Ligi. - Pokazali, że warto na nich stawiać - stwierdził przyjmujący gdańskiej ekipy, Robert Milczarek.

Gratulacje za zwycięstwo. W LOTOSIE Treflu Gdańsk pojawiło się wielu nowych zawodników, w takiej sytuacji drużyna potrzebuje czasu na zgranie się. Jak obecnie prezentuje się współpraca między zawodnikami?

Robert Milczarek: – Dziękuję. Pracujemy nad tym tak naprawdę już od początku sierpnia. Mieliśmy sporo czasu, żeby się zgrać, ponieważ rozegraliśmy dużo meczów, które nam na to pozwoliły. Myślę, że wygląda to już całkiem nieźle. Nie da się grać w każdym meczu na 100% swoich możliwości. Mamy jeszcze na pewno dużo do poprawienia. Będziemy się starać ulepszać swoją grę. Z zespołami z naszej półki, które są w naszym zasięgu, postaramy się wygrać, a „wielkiej czwórce” urwać punkty.

Do seniorskiej drużyny z Gdańska przeszli też zawodnicy z Młodej Ligi. Jakie są realne szanse na rozwinięcie skrzydeł w zespole występującym w PlusLidze?– W turniejach już pokazali, że warto na nich stawiać, na treningach prezentują się z jak najlepszej strony. Starają się, dużo się uczą, także myślę, że jak najbardziej mają szansę.

Czy pan również nie jest zwolennikiem 10-minutowej przerwy po drugim secie?

– Osobiście nie podoba mi się ten pomysł, nie wiem czemu ma ta przerwa służyć. Chciałbym wiedzieć, jaki jest jej cel.

Coraz więcej zagranicznych zawodników obiera polski kierunek. Który transfer był pana zdaniem najgłośniejszy i dlaczego?

– Obecnie ciężko powiedzieć, ale myślę, że zespół z Bełchatowa zrobił ciekawe transfery, najbardziej się zmienił. Ma dwóch Argentyńczyków – Uriarte i Conte. Sądzę, że w Skrze są zawodnicy wysokiej klasy, więc w tej chwili właśnie w Skrze upatrywałbym wielkich transferów.

A propos Skry, wielu zawodników chwali sobie organizację w bełchatowskim klubie. Jak bardzo Skra Bełchatów przewyższa w organizacji inne kluby z PlusLigi?

Ciężko powiedzieć. Każdy klub się stara, żeby organizacja była na jak najwyższym poziomie. Nie chciałbym nikogo ani wyróżniać, ani krytykować.

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved