Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Natalia Krawulska: Kto popełnił mniej błędów, ten wygrał

Natalia Krawulska: Kto popełnił mniej błędów, ten wygrał

W ostatnim pojedynku trzeciej kolejki ORLEN Ligi PGNiG Nafta Piła przegrała u siebie z Beef Master Budowlanymi Łódź 1:3. - Grałyśmy bardzo chaotycznie i nerwowo - przyznała po meczu przyjmująca gospodyń, Natalia Krawulska.

Uległyście Budowlanym Łódź – jak możesz skomentować to spotkanie?

Natalia Krawulska:Wczorajsze spotkanie to mecz błędów. Sety rozpoczynały się naszą przewagą, jednak później wkradały się przestoje i Łódź nas dochodziła. Nie potrafiłyśmy konsekwentnie walczyć z przewagą do końca. Udało nam się to tylko w trzecim secie.

W drugim secie na początku weszłyście pewnie w partię, uzyskałyście prowadzenie, ale rywalki was dogoniły i wygrały. Czym spowodowany był taki przestój?

Trudno powiedzieć, czym to jest spowodowane, wykonałyśmy w tym tygodniu naprawdę ciężką pracę na treningu. Jeden błąd w przyjęciu, potem zepsuta zagrywka i już ekipa z Łodzi wyrównała wynik. Szkoda, bo po ciężko wygranych akcjach oddawałyśmy łatwo punkty przeciwnikowi.

Co twoim zdaniem zadecydowało o zwycięstwie rywalek? Czego wam zabrakło?

Powiem krótko – kto popełnił mniej błędów, ten wygrał. Walka toczyła się do końca i my tych końcówek nie umiałyśmy wytrzymać.

W każdym secie walka praktycznie toczyła się do samego końca, a ostatnie akcje przesądzały o zwycięstwie. W przegranych partiach zabrakło wam doświadczenia, szczęścia czy może zimnej krwi?

Chyba bardziej konsekwencji i cierpliwości, aby spokojnie do końca doprowadzić akcje. Grałyśmy bardzo chaotycznie i nerwowo, a powinno być odwrotnie, gdyż grałyśmy u siebie.

Za tydzień czeka was kolejny pojedynek, w którym jesteście w stanie wywalczyć punkty – z takim nastawieniem zapewne pojedziecie do Bydgoszczy.

O meczu trzeba zapomnieć, ale najpierw wyciągnąć wnioski. Poprawić, co trzeba, i jechać, i walczyć. Jesteśmy głodne zwycięstwa i bardzo wierzę w to, że pokażemy, na co nas stać.

Patrząc na waszą postawę, można odnieść wrażenie, że jeszcze nie udało wam się do końca rozwinąć skrzydeł. Czy możesz to potwierdzić? Macie jeszcze chyba sporo potencjału w sobie.

Nasz start w tym sezonie nie jest dobry. Po trzech kolejkach na naszym koncie kwitnie zero punktów. Ale nasz czas przyjdzie i wierzę w to, że pokażemy, że nie jesteśmy tylko „chłopcem do bicia”, ale także umiemy walczyć i wygrywać.

ORLEN Liga ruszyła na dobre. Jak możesz ocenić początek rozgrywek?

Spoglądając na tabelę, to sądzę, że każdy umie odpowiedzieć na to pytanie. Początek jest ciężki, ale po ciężkich momentach zawsze przychodzi czas rozkwitu i ten czas przed nami. Oby nadszedł jak najszybciej.

Na zakończenie chciałbym zapytać: jak układa się współpraca z nowym trenerem? Ciężko pewnie ocenić po kilku dniach, ale być może są już jakieś pierwsze wnioski.

Z trenerem już jesteśmy drugi tydzień, wprowadził trochę zmian. Każdy trener ma inne spojrzenie na grę. Nasza gra wygląda już zupełnie inaczej niż na początku. Oby ta współpraca dalej układała się dobrze i ciężka praca, jaką wykonujemy na treningu, w końcu zaowocowała.