Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga brazylijska K: Druga kolejka już za nami

Liga brazylijska K: Druga kolejka już za nami

Siatkarki w Superlidze kończyły mecze 2. kolejki na raty. W najdłuższym spotkaniu rozgrywanym w São Paulo ekipa Barueri musiała w tie-breaku uznać wyższość E.C. Pinheiros. Nie zawiodły Banana Boat i Unilever Rio de Janeiro, które zwyciężyły po 3:0.

Sesi-SP São Paulo po niespodziewanej porażce 2:3 w wyjazdowym meczu z São Cristovão Saude/São Caetano w ramach 1. kolejki Superligi po raz drugi grał na wyjeździe. Tym razem podopieczne trenera Talmo udały się na południe, by zagrać z Rio do Sul/Equibrasil, który w pierwszej kolejce uległ 0:3 Banana Boat. Tym razem siatkarki z São Paulo nie zawiodły i dopisały do swojego konta 3 punkty. W pierwszej odsłonie nie do zatrzymania była Ivana, która zdobyła aż sześć oczek, a siedem punktów zawodniczki Sesi otrzymały od rywalek gratis. W drugiej partii role się odwróciły i to przyjezdne popełniały więcej błędów. Siatkarki Rio do Sul uzyskały osiem darmowych oczek, co wydatnie przyczyniło się do zwycięstwa 22:20. W kolejnych dwóch setach Sesi-SP wszedł już na właściwą drogę. Liderkami zespołu były Priscila Daroit oraz Fabiana Claudino, które zakończyły mecz odpowiednio z osiemnastoma i szesnastoma punktami na koncie.

Rio do Sul/Equibrasil – Sesi-SP São Paulo 1:3
(15:21, 22:20, 9:21, 13:21)

Equibrasil: Priscila (11), Paula Barros (5), Ciça (3), Carla (3), Jacque (1), Natiele, Andressa (libero) oraz Vanessa (12), Arianne (9), Jordane (1) i Marcinha
Sesi: Priscila Daroit (18), Fabiana (16), Ivana (11), Ju Costa (6), Barbara (5), Carol Albuquerque (3), Suelen (libero) oraz Mari Cassemiro (1) i Dayse

Dwa mecze i dwa wyniki 3:0 – oto bilans zespołu Banana Boat/Praia Clube. Zawodniczki trenera Spencera tym razem zagrały u siebie z Minas Tenis Clube, dla którego był to dopiero pierwszy pojedynek w nowym sezonie. W premierowej odsłonie elementem siatkarskim, który zadecydował o zwycięstwie Banana Boat, był atak. Zdecydowanie lepsza skuteczność Monique Pavão oraz jej koleżanek do spółki z aż dziewięcioma pomyłkami przyjezdnych – to wszystko spowodowało, iż gospodynie zwyciężyły 21:15. W kolejnych odsłonach gro punktów trafiających na konto Minas pochodziło z błędów w zagrywce bądź ataku ich rywalek. Słaba dyspozycja przyjezdnych oraz wiele niewykorzystanych kontr nie pozwoliło jednak na wywalczenie choć seta z wyraźnie słabiej dysponowanymi teamem z Praii. – Mecze z Minas zawsze są trudne. Myślę, że w ogólnym rozrachunku sprawowałyśmy się całkiem nieźle, choć nie ustrzegłyśmy się błędów. Mamy jeszcze nad czym pracować, ale dzisiaj taka gra wystarczyła, by odnieść zwycięstwo – przyznała libero Banana Boat, Tássia.

Banana Boat/Praia Clube – Minas Tenis Clube 3:0
(21:15, 21:17, 21:17)

Banana Boat: Michelle Pavão (11), Mayhara (10), Monique Pavão (8), Kimberly Glass (8), Nati (5), Camila (4), Tássia (libero) oraz Isabela, Ju i Bruna
Minas: Alaina (8), Sthefanie (6), Lynda (5), Mayara (4), Giovana (1), Fernanda (1), Arlene (libero) oraz Carla (5), Marcella, Mariane i Lais

Pierwszy ligowy mecz na własnym boisku rozegrały siatkarki Unileveru Rio de Janeiro. Po wyjazdowej wygranej 3:0 z Uniarą/AFAV mistrzynie Brazylii podejmowały u siebie Maranhão Vôlei/Cemar. Podopieczne Bernardo Rezende były zdecydowanymi faworytkami tego starcia i w pełni potwierdziły to na boisku. W pierwszej odsłonie znakomite zawody rozgrywała Brankica Mihailović, która aż pięciokrotnie kończyła piłki w ataku oraz po jednym razie punktowała w bloku i zagrywce. Rywalki nie miały atutów, by przeciwstawić się Unileverowi, więc w konsekwencji przegrały partię dosyć wyraźnie, 16:21. Kolejne sety wyglądały bardzo podobnie, z tym że w odsłonie numer trzy aż 10 z 21 punktów Unilever zdobył po błędach rywalek. Gospodynie również nie ustrzegły się pomyłek i w całym meczu popełniły ich łącznie 18, co stanowiło więcej niż 1/3 całego dorobku Maranhão Vôlei/Cemar.

Unilever Rio de Janeiro – Maranhão Vôlei/Cemar 3:0
(21:16, 21:16, 21:15)

Unilever: Régis (9), Mihailović (8), Pavan (7), Carol (6), Natasha (3), Fofão (3), Fabi (libero) oraz Roberta, Amanda (1) i Bruna (5)
Cemar: Liz (10), Lorena (6), Dani Suco (5), Fran (5), Thayna (2), Ed, Alice Dias (libero) oraz Amanda Silva i Anny (1)

Opromienione zwycięstwem nad Brasilia Vôlei siatkarki Barueri São Paulo drugi mecz z rzędu grały u siebie. Tym razem ich rywalkami były zawodniczki E.C. Pinheiros, które z powodu przełożonego spotkania z 1. kolejki dopiero rozpoczynały swoją przygodę z tegoroczną Superligą. Przyjezdne w pierwszych dwóch setach zderzyły się z brutalną rzeczywistością. Podopieczne trenera Wagão popełniały dużo błędów własnych, nie potrafiły znaleźć recepty na znakomicie atakującą Renatę oraz często nadziewały się na bloki rywalek. Po dwóch przegranych setach najlepsze wrażenie w ekipie Pinheiros robiła Andréia, która jako jedyna prezentowała dosyć wysoki i równy poziom. Wyraźnie rozluźnione siatkarki Barueri w trzeciej odsłonie dostały solidne lanie (10:21), a w kolejnej partii, przy coraz większej nerwowości i stresie, przegrały 14:21. Ich opiekun, Mauricio Thomas, próbował motywować i pouczać, jednak jego rady na nic się zdały. Wspaniała gra Andréii, którą od trzeciego seta mocno wspierały Ellen i Samara, dała dobre rezultaty. Zwycięstwo 15:12 w tie-breaku pozwoliło Pinheiros udanie rozpocząć sezon od wygranej i dwóch oczek.

Barueri São Paulo – E.C. Pinheiros 2:3
(21:18, 21:16, 10:21, 14:21, 12:15)

Barueri: Renata (16), Cibele (12), Fê (11), Thais (10), Renatinha (5), Fernandinha (3), Bel (libero) oraz Jessica, Duda, Bruninha i Bruna
Pinheiros: Ellen (23), Andréia (19), Lara (9), Vivian (8), Macris (1), Glau, Leia (libero) oraz Samara (10), Ananda (1), Aline (1) i Andressa