Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jakub Kosiek: Z każdym zespołem dajemy z siebie maksa

Jakub Kosiek: Z każdym zespołem dajemy z siebie maksa

AGH 100RK Kraków w minionej kolejce w Nysie wywalczył swój pierwszy punkt w rozgrywkach I ligi mężczyzn. - Była szansa wywieźć dwa lub nawet trzy oczka - przyznał po meczu rozgrywający ekipy z Krakowa, Jakub Kosiek.

W ostatniej kolejce udało wam się zdobyć pierwszy ligowy punkt – wygrywając dwa sety w Nysie. Cieszy was ten wynik czy może raczej pozostaje niedosyt, że nie udało się wygrać?

Jakub Kosiek:Pierwszy historyczny punkt w pierwszej lidze na pewno cieszy, jednak pozostaje pewien niedosyt. Była szansa wywieźć dwa lub nawet trzy oczka. Możemy mieć pretensje jedynie do siebie, bo gdybyśmy wygrali pierwszego seta, cały mecz mógłby się inaczej potoczyć. Może niepotrzebne byłoby rozgrywanie piątego seta.

W pierwszej kolejce zagraliście bardzo dobry mecz przeciwko ekipie, w której wielu upatruje faworyta rozgrywek. Później były dwie porażki. Nie możecie jeszcze złapać pełnej formy?

– To był pierwszy mecz w lidze, dla niektórych debiut w tej klasie rozgrywkowej. Rzeczywiście zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, mimo iż jesteśmy młodym zespołem, walczyliśmy jak równy z równym z zespołem z Lubina. Natomiast mecze z zespołami z Siedlec oraz z Ostrołęki przegraliśmy po 0:3. Nie wydaje mi się, żeby było to spowodowane brakiem formy, bardziej brakiem koncentracji oraz zaangażowania, jak chociażby w pierwszym meczu z zespołem z Lubina.

Patrząc na fragmenty waszej gry, widać, że stać was na wiele – myślisz, że uda wam się jeszcze coś namieszać w rozgrywkach ligowych?

Jeśli jesteśmy skoncentrowani od pierwszej do ostatniej piłki, to naprawdę gramy bardzo fajną siatkówkę, czasami zdarzają nam się głupie błędy, ale na treningach pracujemy nad tym i mam nadzieję, że będzie ich coraz mniej.

Już w środę czeka was pojedynek w Pucharze Polski. Jaki cel stawiacie sobie zarówno w tym meczu, jak i w całych rozgrywkach pucharowych?

Trafiamy na zespół z Lubina, będzie okazja, żeby się zrewanżować za przegrany pojedynek w lidze. Zrobimy wszystko, żeby wygrać, lecz na pewno nie będzie łatwo. Bardzo chcielibyśmy zagrać w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

W lidze natomiast podejmiecie przed własną publicznością Camper Wyszków. Domyślam się, że będziecie walczyć o kolejne ligowe punkty?

W pierwszej lidze nie ma słabych zespołów i łatwych pojedynków. Camper Wyszków ma bardzo dobrą i doświadczoną drużynę. Będziemy walczyć o zwycięstwo. Mam nadzieję, że uda nam się tego dokonać.

To twój kolejny sezon w Krakowie – rok temu grałeś w drugiej lidze, teraz w pierwszej. Widać dużą różnicę między tymi klasami rozgrywkowymi?

Tak, gram drugi rok w zespole z Krakowa. Co do różnicy poziomu między ligami, powiem krótko – jest ogromna różnica w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Jaki cel stawiacie sobie w rozgrywkach w tym sezonie? Widać, że pierwsza liga jest bardzo mocna i niezwykle ciężko jest zdobyć każdy punkt.

Tak jak już wspomniałem wcześniej, naszym celem jest utrzymanie. Dlatego z każdym zespołem dajemy z siebie maksa. Walczymy o każdy punkt, o każdy set, abyśmy mogli grać w play-off.