Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga: Podsumowanie czwartej kolejki spotkań

Młoda Liga: Podsumowanie czwartej kolejki spotkań

Po czwartej kolejce doszło do niewielkich przetasowań w ligowej tabeli. Na czele wciąż pozostaje SMS Spała, ale Effector Kielce, dość nieoczekiwanie, znalazł się na fotelu wicelidera. Z jedną wygraną na koncie ostatnie miejsce zajmują jastrzębianie.

Po pierwszym secie, dość łatwo wygranym, głównie za sprawą lepszej dyspozycji w ataku, radomianie musieli nieco mocniej się napracować, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bydgoszczanie bowiem postanowili podjąć rękawicę i powalczyć o trzeci triumf w sezonie. Ostatecznie jednak, mimo iż było blisko, sztuka ta nie udała im się, a wpływ na to miały błędy własne oraz słabsza dyspozycja na siatce. Tym samym radomianie odnieśli pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach.

Czarni Radom – Transfer Bydgoszcz 3:0
(25:20, 25:23, 25:23)

Czarni: Firlej (3), Hamiga (10), Płaskociński (3), Machowicz (2), Nowakowski (6), Faryna (29), Filipowicz (libero) oraz Stawicki i Czarnecki
Transfer: Goss (11), Lesiuk (5), Łyczak (5), Gorzeń (9), Nowakowski R. (3), Płomiński (2), Stysiał (libero) oraz Kurowski (5), Kluj, Siwicki (2) i Szczucki-Kriese (1)

Warszawianie ponieśli trzecią porażkę z rzędu, spadając na dziesiątą lokatę w ligowej tabeli. Co prawda pierwszy set nie zapowiadał takiego przebiegu meczu, ale były to przysłowiowe miłe złego początki. W drugiej partii gra stołecznych zupełnie się posypała – zaczęli mieć ogromne trudności z przebiciem się przez blok rywali i skończeniem własnych akcji, popełniając zbyt dużo prostych błędów. Miejscowi zaś wręcz przeciwne – ich gra z akcji na akcję wyglądała coraz lepiej. Przede wszystkim zaczęli ryzykować w polu serwisowym, co przyniosło wymierny efekt i dzięki czemu łatwiej było im zorganizować grę. Tym samym gdańszczanie odnieśli drugą wygraną w sezonie.

Trefl Gdańsk – AZS Politechnika Warszawska 3:1
(17:25, 25:15, 25:22, 25:21)

Trefl: M’Baye (9), Bukowski (3), Tomczak, Pietruczuk (17), Zemlik (15), Kluth (9), Czunkiewicz (libero) oraz Stępień P. (3), Behrendt (5) i Osiak
AZS: Stępień M. (5), Lemański (9), Wojtal (6), Majcherek (13), Kraśniewski (2), Halaba (5), Olenderek (libero) oraz Berwald (9), Kowalski, Łoza, Grunt (1) i Skwarek

W starciu brązowych medalistów z czwartą ekipą ubiegłego sezonu lepsi okazali się być ci pierwsi. Kędzierzynianie już od pierwszych akcji przejęli inicjatywę i po chwili objęli prowadzenie 8:0. Takiej straty przyjezdni nie byli już w stanie zniwelować, lecz w drugim secie stanowili równorzędnych rywali dla miejscowych. Za sprawą świetnej postawy w zagrywce i w bloku udało im się doprowadzić do remisu, lecz kędzierzynianie, podrażnieni takim obrotem spraw, w kolejnej odsłonie ponownie zaczęli dyktować warunki. Młodzi gracze ZAKSY powrócili do dobrej dyspozycji z seta otwarcia, dzięki czemu udało im się wywalczyć cenne trzy punkty do ligowej tabeli.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Resovia Rzeszów 3:1
(25:17, 15:25, 25:22, 25:19)

ZAKSA: Brzeziński (13), Butryn (22), Zapłacki (10), Herich (6), Zasłonka (2), Polański (6), Koziura (libero) oraz Nowakowski P., Andruszek, Superlak (2) i Banach (libero)
Resovia: Kędzierski (5), Depowski (9), Szalacha, Pałka (2), Mordyl (4), Kania (8), Masłowski (libero) oraz Jakubek (11), Gąsior (12), Filip i Wiczkowski (1)

Uczniowie SMS-u w tak zwaną godzinę z prysznicem rozprawili się z częstochowskimi akademikami. Podopieczni Jacka Nawrockiego kapitalnie spisywali się w elemencie bloku, którym punktowali dziesięciokrotnie (częstochowianie zaledwie raz), a także w ataku, którym zdobyli czterdzieści oczek przy dwudziestu dwóch rywali. Gracze spod Jasnej Góry, pomimo wsparcia kolegów występujących na co dzień w PlusLidze, nie zdołali przeciwstawić się lepiej dysponowanym gospodarzom i zdołali ugrać zaledwie czterdzieści sześć oczek w całym spotkaniu.

SMS PZPS Spała – CS PSP AZS Częstochowa 3:0
(25:15, 25:17, 25:14)

SMS: Badura (6), Gryc (16), Bieńkowski (2), Śliwka (12), Szymura (9), Kochanowski (9), Zabłocki (libero) oraz Zimoń (1)
AZS: Bednorz (6), Marcyniak (3), Miarka (2), Kaczyński (9), Janusz, Zygmunt (2), Bik (libero) oraz Gałkowski, Buczek i Matuszczyk (3)

Drugą wygraną w sezonie odnieśli gracze Skry Bełchatów. Tym razem pokonali oni, na wyjeździe, drużynę tegorocznego beniaminka – BBTS-u Bielsko-Biała. Co prawda to bielszczanie prowadzili w całym spotkaniu 2:1 i mieli szansę na zainkasowanie pełnej puli punktów, to jednak bełchatowianie w czwartej partii podjęli ryzyko i, wywierając presję na przeciwnikach, doprowadzili do tie-breaka. W tym decydującym secie nikt nie dawał za wygraną, w zaciętej końcówce jednakże więcej spokoju zachowali bardziej doświadczeni przyjezdni i to oni cieszyli się z wygranej.

BBTS ATH Bielsko-Biała – Skra Bełchatów 2:3
(22:25, 26:24, 25:21, 22:25, 14:16)

BBTS: Marek (2), Siek (18), Ogrodniczuk (30), Broncel (8), Słomka (13), Smolana (4), Czauderna (libero) oraz Dobija, Czapla i Bęben (7)
Skra: Retkiewicz (11), Posmyk (1), Hes (16), Kowalewski (12), Konieczny (17), Maćkowiak (12), Waloch (libero) oraz Adamczyk, Puławski (10) i Sobczyk

W ostatnim meczu czwartej kolejki spotkali się młodzi kielczanie i jastrzębianie. Siatkarze z Górnego Śląska nie sprostali rówieśnikom, przegrywając swój czwarty mecz w sezonie. Podopieczni Leszka Dejewskiego jedynie w ataku dotrzymywali kroku miejscowym. Jednakże przewaga kielczan w bloku czy zagrywce była na tyle miażdżąca, że goście tylko w trzeciej partii stanowili dla nich równorzędnych rywali i zdołali wygrać na przewagi. W pozostałych trzech setach brylowali gospodarze, którzy będąc w lepszej dyspozycji, zdecydowanie zasłużyli na zwycięstwo.

AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce – Jastrzębski Węgiel 3:1
(25:17, 25:19, 26:28, 25:21)

AZS: Bieniek (28), Adamski (7), Wilczyński (4), Lisowski (9), Orczyk (15), Wacek (7), Tajer (libero) oraz Plutka (2) i Sławnikowski
JW: Woźniak (18), Szymański (5), Ciemielewski (5), Biegun (15), Szmajduch (14), Wysocki (6), Rygier (libero) oraz Siemiaszko