Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: MKS Kalisz gościnny dla Czarnych Rząśnia

II liga M: MKS Kalisz gościnny dla Czarnych Rząśnia

Podopieczni trenerów Mariana Durleja i Andrzeja Płócienniczka, gracze MKS-u Kalisz, przegrali drugie spotkanie ligowe. Tym razem lepsi od gospodarzy starcia okazali się siatkarze Czarnych Wirex Rząśnia, którzy zasłużenie wygrali 3:1.

Już pierwszy set pokazał, że to spotkanie nie będzie dla kaliszan łatwe. Goście już od samego początku meczu przejęli inicjatywę na boisku, a przy stanie 7:3 dla Czarnych o czas musiał prosić trener Durlej. Przerwa wybiła z rytmu zawodników z Rząśni i MKS doprowadził do remisu 10:10. Następnie na placu gry toczyła się bardzo zacięta rywalizacja, a obie drużyny prowadziły wyrównaną walkę. Taki obraz gry utrzymywał się do stanu 17:17. Później w szeregi MKS-u wkradło się wiele nerwów i błędów, a podopieczni szkoleniowca Pawła Blomberga szybko wykorzystali potknięcia kaliszan. Nie pomógł nawet drugi czas, o który prosił trener Durlej. Inauguracyjną odsłonę atakiem z lewego skrzydła zakończył Marek Wawrzyniak, padł w niej wynik 25:20 dla Czarnych.

Początek drugiej partii należał do siatkarzy z Kalisza, którzy szybko osiągnęli dwupunktową przewagę (3:1). Stało się tak głównie za sprawą skutecznych ataków Bartosza Łazarowicza. Zawodnicy z Rząśni natychmiast odpowiedzieli skuteczną grą niemal we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Nie do zatrzymania w ataku był Bartłomiej Sikorski. Kaliszanie szybko obudzili się z marazmu, a dobre zbicia Łazarowicza i blok Michała Lipy doprowadziły do stanu 15:12 dla gospodarzy. Taki wynik z pewnością nie zadowolił zawodników Czarnych, którzy najpierw wyrównali na 15:15, a kilka chwil później ponownie przegrywali 15:18. Wtedy podopieczni trenera Durleja znów się pogubili i wynik spotkania oscylował wokół remisu. W końcówce drugiego aktu o swojej dobrej grze przypomnieli sobie gospodarze, którzy dzięki skutecznej zagrywce Michała Lipy i autowemu atakowi Filipa Lipińskiego wygrali drugą partię 25:18.

Wydawać mogło się, iż po takiej wygranej w drugim secie kaliszanie będą spokojnie kontrolować przebieg całego spotkania. Teorię potwierdzał początek trzeciej partii, kiedy to siatkarze z Rząśni ponownie zaczęli popełniać niewymuszone błędy. Dzięki temu MKS Kalisz szybko objął kilkupunktowe prowadzenie (6:3). Chwilę później skuteczną zagrywką popisał się Marek Wawrzyniak, a Marcin Ozdowski pomylił się, atakując poza pole gry, dzięki czemu na tablicy widniał remis 10:10. Następnie na parkiecie obserwowaliśmy długą i zaciętą rywalizację obu ekip, które popisywały się efektownymi atakami i udanymi serwisami, a wynik ciągle oscylował wokół remisu. Więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni, którzy zwyciężyli w trzecim secie 25:23. Autorem ostatniego punktu dla gości był Marek Wawrzyniak.

Czwarta partia to całkowita dominacja podopiecznych Pawła Blomberga, kaliszanie nie mogli zatrzymać dobrze dysponowanych Marka Wawrzyniaka i Bartosza Cedzyńskiego i goście wygrywali 10:6. Trener Durlej rotował składem, jednak i taki manewr nie odniósł żadnego skutku, bowiem wysoki poziom gry ciągle utrzymywali goście (18:8). Duża przewaga wypracowana przez siatkarzy Czarnych pozwoliła im na utrzymywanie spokojnej gry, natomiast zawodnicy MKS-u mieli ogromne kłopoty z przyjęciem zagrywki rywala i z ich blokiem, na który trafiał Bartosz Łazarowicz. Dobrze dysponowany w tym dniu Marek Wawrzyniak zakończył ten pojedynek, wykonując zagrywkę, po której piłka po przyjęciu kaliszan dotknęła sufitu 25:13.

MKS Kalisz – LKS Czarni Wirex Rząśnia 1:3
(20:25, 25:18, 23:25, 13:25)

MKS: Zborowski, Porada, Pytlarz, Lipa, Łazarowicz, Konieczny, Wroniecki (libero) oraz Ozdowski, Skadłubowicz i Kowalski
Czarni: Koźmiński, Wawrzyniak, Matejczyk, Kuźnik, Lipiński, Sikorski, Mikołajczyk (libero) oraz Cedzyński, Woźniak i Bogus