Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzy zespoły bez porażki

I liga K: Trzy zespoły bez porażki

fot. archiwum

AZS KSZO Ostrowiec Św., Karpaty Krosno, Developres Rzeszów - to zespoły, które z kompletem zwycięstw okupują pierwsze trzy miejsca w tabeli I ligi kobiet. W coraz trudniejszej sytuacji znajdują się sosnowiczanki, które wciąż nie otworzyły dorobku punktowego.

W meczu inaugurującym trzecią kolejkę drużyna Karpat Krosno pokonała 3:0 Budowlanych Toruń. Gospodynie od początku do końca kontrolowały sytuację na boisku i ani przez moment nie czuły zagrożenia ze strony swoich piątkowych rywalek. – W mojej opinii był to nasz najlepszy mecz w lidze. Zdecydowanie ograniczyliśmy liczbę błędów. Kłopoty mieliśmy jedynie w przyjęciu, które momentami nie funkcjonowało u nas najlepiej. W pozostałych elementach, zwłaszcza w zagrywce i bloku, moje podopieczne spisały się tak, jak od nich oczekuję – mówił po meczu zadowolony trener Karpat, Dominik Stanisławczyk. Zupełnie inne nastroje panowały po stronie ekipy z Torunia, która poniosła już drugą porażkę w sezonie. – Przystąpiliśmy do meczu przestraszeni i bez wiary w to, że możemy zejść z parkietu jako zwycięzcy. Przeszliśmy obok tego spotkania. Wczorajszy pojedynek można nazwać krótką przygodą w Krośnie – skomentował zdenerwowany Mariusz Soja. Beniaminek, wygrywając kolejny mecz za komplet punktów, umocnił się na pozycji wicelidera i jest z pewnością dotychczasową rewelacją rozgrywek. Pozycję lidera utrzymał AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który w sobotę rozprawił się z Wisłą Kraków. To kolejny mecz, w którym podopieczne Dariusza Parkitnego nie straciły nawet seta. Tylko w drugiej partii zespół z Małopolski nawiązał walkę z gospodyniami spotkania, w pozostałych zdecydowanie lepsze okazały się akademiczki z Ostrowca Św. – Wynik na pewno cieszy. Cały zespół pograł, lepiej lub gorzej, ale na szczegółową ocenę przyjdzie jeszcze czas. Najważniejsze, że są 3 punkty – powiedział po meczu szkoleniowiec miejscowych.

W rywalizacji beniaminków ligi lepsze okazały się zawodniczki Developresu Rzeszów, które przed własną publicznością pokonały Zawiszę Sulechów w stosunku 3:1. Zwycięstwo ekipy z Podkarpacia nie przyszło jednak łatwo, o czym mówił trener Marcin Wojtowicz. To był trudny mecz. Przede wszystkim graliśmy z bardzo wymagającym przeciwnikiem, który wysoko postawił nam poprzeczkę. Do tego musieliśmy walczyć z własnymi słabościami – przyznał. Rzeszowianki, zdobywając trzy oczka, przesunęły się na trzecie miejsce w tabeli, spychając tym samym Zawiszę tuż za podium. Premierowe zwycięstwo w lidze odniosła Silesia Volley, która na wyjeździe poradziła sobie z SMS-em Sosnowiec. Przyjezdne w każdym z rozegranych setów miały wyraźną przewagę, która pomimo częstych przestojów pozwoliła spokojnie zakończyć spotkanie w trzech partiach. – Po poprzednich dwóch meczach byliśmy trochę rozbici, łatwo nam nie było, ale cieszą nas zdobyte trzy punkty. Najważniejsze, że zawodniczki będą miały w swoich głowach odniesione zwycięstwo – cieszył się po meczu szkoleniowiec Silesii, Sebastian Michalak.Widzę potencjał w tym zespole, ale musimy pracować nad „chłodną głową” – dodał. To już trzecia porażka sosnowiczanek, które z zerowym dorobkiem punktowym zamykają tabelę.

Bez punktów z Murowanej Gośliny wróciły siatkarki warszawskiej Sparty. Podopieczne Jacka Pasińskiego uległy Piecobiogazowi 3:1. Ekipa z Warszawy była bardzo bliska zdobycia choćby jednego punktu, ale to faworytki spotkania wygrały minimalnie trzecią partię, która okazała się decydująca dla losów meczu. – Przegraliśmy, ale taki jest sport. Mnie, jako trenera, najbardziej cieszy fakt, że zespół w końcu pokazał serce do gry. Dziewczyny uwierzyły, że są w stanie walczyć z każdym jak równy z równym – mówił po spotkaniu szkoleniowiec Sparty. – Zespół z treningu na trening prezentuje się coraz lepiej i jestem przekonany, że wkrótce niejeden pierwszoligowiec się o tym przekona – dodał.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved