Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Tadeusz Krzyształowicz: Cieszy nas postawa młodych siatkarek

Tadeusz Krzyształowicz: Cieszy nas postawa młodych siatkarek

fot. archiwum

- Pomimo porażki jestem zadowolony z tego meczu - stwierdził po przegranej 2:3 z MKS-em II Dąbrowa Górnicza trener SMS-u II Sosnowiec. - Naszym dążeniem jest to, aby jak najwięcej tych zawodniczek zagrało w wyższej klasie rozgrywkowej - dodał.

Zdobyliście pierwsze punkty w tym sezonie, przegraliście derbowy pojedynek, ale można powiedzieć, że było blisko zwycięstwa.

Tadeusz Krzystałowicz: – Pomimo porażki jestem zadowolony z tego meczu, ponieważ w przeciągu dziewięciu dniu rozegraliśmy szóste spotkanie. 18 października graliśmy mecz w Radzionkowie z trudnym rywalem i dziewczyny wytrzymały trudy spotkania. Natomiast w Dąbrowie Górniczej grają juniorki, które występowały na mistrzostwach Polski i przez to były nieco pewniejsze. W decydujących momentach tego meczu zabrakło nam „chłodnej głowy”, udzieliły nam się też emocje, ponieważ niektóre akcje chcieliśmy dobrze zagrać i to nas zgubiło. Cieszy mnie, że zawodniczki mają w sobie tyle emocji i zawziętości i to przekłada się pozytywnie na nasze granie. Z przebiegu całego tygodnia – my rozpatrujemy grę drużyny po całym tygodniu – nasza postawa i gra wyglądała bardzo dobrze. Nasza rozgrywająca miała lekką kontuzję, ale jestem dobrej myśli i wierzę, że w rewanżu to my wygramy.

Pomimo tej porażki pokazaliście dobrą siatkówkę, ponieważ w piątym secie szala zwycięstwa mogła przechylić się na waszą stronę…– Piątą partię meczu źle zaczęliśmy zagrywką i źle skończyliśmy, udzieliły się nam emocje. Nasze zawodniczki zaczynają dopiero grać w II lidze i mają po piętnaście lat – musimy o tym pamiętać.

Rywalki z Dąbrowy Górniczej w pewnym momencie spotkania spuściły głowy i nie wiedziały, jak mają się zachować w – wydawałoby się – prostych sytuacjach.

– W momencie gdy są duże emocje w spotkaniu i nie wszystko toczy się po naszej myśli, to jest w porządku. Gorzej, gdy chce się tymi emocjami wygrać mecz i popełnia się błędy. Lepiej jest oddać piłkę i niech męczy się drużyna przeciwna. Chcieliśmy koniecznie udowodnić, że to nam należy się zwycięstwo.

Pomimo obciążeń widać, że te młode siatkarki w przyszłości będą wzmocnieniami dla klubów z I ligi, jak i ORLEN Ligi.

– Chciałbym (śmiech). Ma na to wpływ wiele czynników: zdrowie, psychika, te zawodniczki mają ku temu predyspozycje, jest naszym celem, dążeniem to, aby jak najwięcej tych zawodniczek zagrało w wyższej klasie rozgrywkowej. Jest kilka utalentowanych siatkarek, które mają dobre warunki fizyczne, motoryczne i dobrą psychikę. Będziemy robili wszystko, aby one się rozwijały i zagrały w wyższej lidze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved