Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Orzeł według przewidywań

II liga M: Orzeł według przewidywań

Pojedynek pomiędzy Orłem Międzyrzecz a uczniami Liceum Mistrzostwa Sportowego to dla gospodarzy ten z serii do obowiązkowego zwycięstwa. Mimo iż takie mecze gra się trudno, tym razem miejscowi poradzili sobie z młodzieżą w zaledwie 66 minut.

Dwie pierwsze partie tego meczu to tak zwane sety bez historii. Zdecydowana przewaga bardziej doświadczonego zespołu gospodarzy była widoczna w każdym elemencie. Nic więc dziwnego, że międzyrzeczanie szybko obejmowali wysokie prowadzenie i spokojnie kontrolowali przebieg gry. Trener Janaszewski rotował składem, próbując poprawić jakość gry, a trener Karbowiak wykorzystywał wysoką przewagę i dawał pograć siatkarzom, którzy na co dzień mają mniej okazji do zaprezentowania się kibicom. To jednak nie zmieniało obrazu gry w tych setach. Dość powiedzieć, że oba zakończyły się wynikiem 25:12. Na wyróżnienie w ekipie gości zasługiwał w nich atakujący Adrian Tama, który kończył zdecydowanie najwięcej akcji swojego zespołu.

Podobnie zaczęła się trzecia odsłona tego spotkania, czyli od kilku punktów prowadzenia miejscowych. Ambitnie grający młodzi siatkarze znad morza zdołali jednak doprowadzić do remisu po kilku udanych akcjach w bloku. Remis to było jednak wszystko, na co stać było gości w tej partii. Kilka minut później na tablicy było już 24:17 i Orzeł stanął przed pierwszą szansą na szybkie zakończenie tego meczu i pierwszy komplet ligowych punktów. Świnoujścianie obronili co prawda jeszcze trzy piłki meczowe, ale to tylko odroczyło to, co było nieuniknione.

Orzeł Międzyrzecz – LO MS Świnoujście 3:0
(25:12, 25:12, 25:20)

Orzeł: Sroga, Baran, Haładus, Misterski, Dura, Szala i Wanat (libero) oraz Sowiński, Dobrowolski, Korzeniewski i Przybysz
LO MS: Zarębski, Jurant, Kamiński, Tama, Łuczków, Kieliszkowski i Kruk (libero) oraz Uller, Jędrzejczyk, Rolewicz i Dominiak