Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Sosnowiczanki z pierwszym punktem

II liga K: Sosnowiczanki z pierwszym punktem

Derbowy mecz pomiędzy SMS-em II Sosnowiec a MKS-em II Dąbrowa Górnicza zakończył się zwycięstwem 3:2 dąbrowianek po niezwykle zaciętym meczu. Dla uczennic był to pierwszy punkt zdobyty w tegorocznych rozgrywkach.

Spotkanie lepiej rozpoczęły rezerwy MKS-u – po agresywnych zagrywkach Wioletty Lach było 5:2, lecz z biegiem czasu, na skutek błędów własnych ekipy gości, gospodynie doprowadziły do remisu 5:5. Podopieczne Ireneusza Borzęckiego nie dały łatwo za wygraną i ponownie wyszły na dwupunktowe prowadzenie (10:8). Przyjezdne dobrze poczynały sobie w ataku, a bezcenne punkty dla MKS-u zdobywała Ewelina Ślęzak. Młode siatkarki z Sosnowca dotrzymywały kroku swoim rywalkom do stanu 16:16, po czym uwidoczniła się przewaga MKS-u, który objął trzypunktowe prowadzenie (20:17) i nie oddał go do końca seta, wygrywając 25:19.

W drugim secie MKS miał cztery oczka przewagi (5:1) nad SMS-em po agresywnych zagrywkach Ślęzak. Sosnowiczanki jednak nie pozostały dłużne i dzięki dobrej grze Aleksandry Lipskiej doprowadziły do remisu 6:6. W tym okresie gry obie ekipy popełniły bardzo dużą ilość błędów własnych, ale emocje związane z tym spotkaniem szybciej opanowały gospodynie, które po bloku Alicji Grabki prowadziły 11:9. Zdegustowany postawą swoich podopiecznych Ireneusz Borzęcki poprosił o przerwę na żądanie, która na nic się jednak zdała. Lepiej zorganizowaną ekipą na boisku okazały się być siatkarki z Sosnowca, które po asie serwisowym Lipskiej prowadziły 20:15, wygrały seta i wyrównały stan spotkania na 1:1.

Trzecia odsłona meczu miała najbardziej wyrównany przebieg – obie ekipy grały punkt za punkt, raz jedna, a raz druga drużyna obejmowała prowadzenie i przez to spotkanie mogło się podobać. Przy stanie 10:10 dała o sobie znać przewaga i większe ogranie zawodniczek z Dąbrowy Górniczej, które po skutecznej grze w bloku Bożeny Wylężek prowadziły 17:13. Czteropunktowa przewaga ekipy z Dąbrowy Górniczej utrzymała się do stanu 23:18 i gdy wydawało się, że ta partia meczu zakończy się łatwą wygraną MKS-u, doszło do nerwowej końcówki. Ostatecznie podopieczne Borzęckiego wygrały 26:24 i miały zapewniony co najmniej jeden punkt.

Czwarty set spotkania przypominał „bicie głową w mur” przez MKS, bowiem sosnowiecka drużyna kompletnie rozbiła rywalki swoimi zagrywkami i prowadziła najpierw 12:2, a wkrótce potem 15:5. Pierwszoplanową postacią w SMS-ie w tym okresie gry była Kinga Różyńska, której agresywne zagrywki sprawiły wiele kłopotów rywalkom. Dąbrowska drużyna zniwelowała jeszcze straty do dwóch punków (15:17), lecz to wszystko, na co ją było stać w tym secie. Mocne ataki Oliwii Michalak sprawiły, że rezerwy SMS-u odniosły zwycięstwo i wyrównały stan spotkania na 2:2.

Wojnę nerwów, jaką to niewątpliwie jest tie-break, pozytywnie dla siebie otworzyły przyjezdne. SMS popełniał błędy własne, a MKS z kolei wzmocnił swoją zagrywkę i był skuteczny w ataku. Dwupunktowe prowadzenie drużyny z Dąbrowy Górniczej utrzymywało się od stanu 6:4 do stanu 10:8. Zespół gości lepiej radził sobie w polu zagrywki oraz wyprowadzał skuteczne kontrataki, a po tym, jak Karolina Pugaczewska zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki (12:8), gospodynie całkowicie oddały pole gry i przegrały tego seta 9:15.

SMS PZPS II Sosnowiec – MKS II Dąbrowa Górnicza 2:3
(19:25, 25:19, 24:26, 25:20, 9:15)

SMS II: Różyńska, Lipska, Rasińska, Grabka, Michalak, Noszczyk, Adamek (libero) oraz Sidor, Krzeszewska, Wysocka i Drabek
MKS II: Pugaczewska, Lach, Wydmańska, Wylężek, Ślęzak, Borowiecka, Wysocka (libero) oraz Legieta, Tysler i Piątek