Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trzy punkty zostały w Siedlcach

I liga M: Trzy punkty zostały w Siedlcach

Czwartym rywalem KPS-u Siedlce w I lidze była dobrze znana drużyna Avii Świdnik. Na gospodarzy nie ma jednak mocnych i kolejny raz mogli oni unieść ręce w geście triumfu. W zwycięstwie 3:1 bardzo duży udział miał atakujący siedleckiego zespołu Damian Schulz.

Siedlczanie doskonale otworzyli spotkanie ze świdniczanami, a ich dominacja stale rosła (8:6, 16:12). Po drugiej przerwie technicznej rywale nie mieli już nic do powiedzenia. Fenomenalna zagrywka m.in. Tomasza Stańczuka pozwoliła gospodarzom wygrać 25:16. W tej partii siedleccy zawodnicy brylowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Druga odsłona meczu była zupełnym przeciwieństwem pierwszej. To goście ze Świdnika nadawali ton rywalizacji, a KPS zgubił rytm gry i popełniał dużo błędów własnych (4:8, 9:16). Nie pomogły nawet zmiany w składzie i set zakończył się pewnym zwycięstwem Avii 25:15.

W trzeciej partii jednakże ponownie obraz gry uległ odmianie. Po chwili oddechu siedlczanie wyszli na parkiet bardzo zmobilizowani. Wyrównana walka toczyła się do pierwszej przerwy technicznej (8:6). Później, głównie dzięki zagrywce Mateusza Przybyły i Radosława Zbierskiego, KPS odskoczył na 16:11. Z kolei kapitalna tego dnia gra Damiana Schulza dała gospodarzom wygraną 25:17.

W partii czwartej „Schulz show” trwał nadal – kąśliwa zagrywka, efektowne ataki, sprytne kiwki, a nawet pojedynczy blok cieszyły oczy kibiców, którzy szczelnie wypełnili trybuny siedleckiej hali. Siedlczanie prowadzili już 8:5 i 16:12 i wydawało się, że ponownie wygrają seta z dużą przewagą. Nic bardziej mylnego – nieprzewidywalni świdniczanie szybko doprowadzili do remisu po 17. Czas wzięty przez trenera Sławomira Gerymskiego trochę wyhamował rozpędzoną Avię, a as serwisowy Schulza na 21:18 „podciął jej skrzydła”. Końcówka spotkania należała do Tomasza Stańczuka – dwa punkty z ataku i jeden z zagrywki dały miejscowym piłkę meczową, a seta blokiem skończył Paweł Rejowski.

KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – ASPS Avia Świdnik 3:1
(25:16, 15:25, 25:17, 25:21)