Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów w Będzinie

I liga M: Podział punktów w Będzinie

W spotkaniu dwóch drużyn pretendujących do zwycięstwa I ligi lepszy okazał się MKS Banimex Będzin, który pokonał Cuprum Lubin 3:2. Oba zespoły grały bardzo nierówno, a najbardziej wyrównany okazał się decydujący, piąty set.

Gospodarze spotkanie rozpoczęli od mocnego uderzenia, głównie dzięki zagrywce Jana Króla, który zdobył 3 punkty bezpośrednio tym elementem, a jego seria trwała do stanu 10:3. Później już atakujący MKS-u nie był tak skuteczny, bo tylko raz zdołał się „odegrać” po tym, jak został zablokowany przez Łukasza Kadziewicza (13:6). Po asie serwisowym Andrzeja Stelmacha trener Lubina Paweł Szabelski wprowadził na boisko kapitana, Macieja Kordysza, który zastąpił Siezieniewskiego. Zmiana ta jednak nie przyniosła spodziewanego rezultatu, a uzyskana przez MKS już na początku seta przewaga utrzymywała się aż do samego końca (25:19).

W kolejnym secie role się odwróciły i to goście uzyskali prowadzenie 7:3, ale tuż przed przerwą techniczną Damian Dacewicz wziął jeszcze czas, po którym Adrian Hunek najpierw skończył atak ze środka, a potem zdobył punkt z pola zagrywki. Trener Będzina długo nie czekał na wykorzystanie kolejnego czasu, bo poprosił o niego po dwóch blokach Adama Michalskiego, które podwyższyły prowadzenie lubinian do pięciu oczek (11:6). Po przerwie punkty dla ekipy z Będzina zdobywał już tylko Jan Król, wobec czego trener zdecydował się wprowadzić Macieja Wołosza za Michała Żuka. Wołosz w krótkim odstępie czasu zdobył 6 punktów, a gospodarze zbliżyli się na dwa oczka (18:20). Po kolejnej przerwie, tym razem dla gości, Łukasz Łapszyński najpierw sam skończył atak, a potem zablokował razem z Łukaszem Kadziewiczem atakującego MKS-u, Jana Króla. Dwa asy serwisowe, Michalskiego oraz Szymona Romacia, wyrównały wynik spotkania na 1:1 w setach.

Trzeci set rozpoczął się od bloku Wardy na Kordyszu. Ten jednak w kolejnej akcji był już bardziej skuteczny, a chwilę później swą zagrywką znacznie utrudnił przyjęcie gospodarzom (5:3). W tym secie po stronie Banimexu Będzin skuteczny był tylko Maciej Wołosz, ale sam nie był w stanie przeciwstawić się rywalom, wśród których brylowali Kordysz, Romać i Łapszyński. Ponadto przyjezdni doskonale spisywali się w defensywie i przez cały set utrzymywała się 4-, 5-punktowa przewaga gości, którzy wygrali tę partię, podobnie jak poprzednią, do 20.

Na czwarty set siatkarze Banimexu wyszli bardzo zmotywowani i po kilku udanych zagraniach prowadzili już 7:3. Grzegorz Wójtowicz wykorzystał zamieszanie w szeregach gości, dopisując na konto swojego zespołu kolejne oczko. Gra lubinian całkowicie się posypała, zaś miejscowi sukcesywnie powiększali swą przewagę (11:4). Lubinianie nie mieli już zbyt wiele do powiedzenia w tym secie, bo mimo małej ilości błędów mieli kłopoty ze skończeniem własnych ataków. W końcówce „dobiła” ich jeszcze zagrywka Wójtowicza, który zapunktował nią dwukrotnie, a blok Sebastiana Wardy na Kordyszu zakończył seta wynikiem 25:12.

Tie-breaka lepiej rozpoczęli goście, którzy po błędzie Króla i bloku Romacia na Wołoszu prowadzili już 2:0. MKS Będzin szybko wyrównał na 4:4, po ataku z szóstej strefy Wójtowicza, jednak ten chwilę później został zablokowany przez Gorzkiewicza i przyjezdni znów odskoczyli (6:4). Gospodarze bardzo szybko wyszli na prowadzenie jeszcze przed zmianą stron: najpierw Warda skończył akcję ze środka, a potem zablokował Szymona Romacia. Po zmianie stron przez blok nie mógł przebić się też Kordysz i trener Paweł Szabelski wziął czas. Po powrocie na parkiet Jakub Oczko zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki, podwyższając wynik na 11:7. Goście jednak nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i z czasem udało im się doprowadzić do wyrównania (13:13). Przerwę wziął wówczas Dacewicz, po niej akcję skończył Wołosz, a Jan Król popisał się asem, dając swej drużynie zwycięstwo 15:13.

MKS Banimex Będzin – KS Cuprum Mundo Lubin 3:2
(25:19, 20:25, 20:25, 25:12, 15:13)

MKS: Król (21), Stelmach (1), Warda (12), Hunek (7), Żuk (4), Wójtowicz (14), Mierzejewski (libero) oraz Wołosz (16), Oczko (3) i Tomczyk
Cuprum: Łapszyński (14), Michalski (13), Gorzkiewicz (1), Kadziewicz (9), Romać (19), Siezieniewski (2), Kryś (libero) oraz Antosik i Kasper (1)