Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Derby Mazowsza dla Pekpolu

I liga M: Derby Mazowsza dla Pekpolu

To już tradycja, że mecze Campera Wyszków z Pekpolem Ostrołęka kończą się w pięciu setach. Tym razem w pojedynku pełnym zwrotów akcji lepsi okazali się podopieczni Andrzeja Dudźca. Najlepszym graczem meczu wybrano Grzegorza Pietkiewicza.

Camper do meczu przystąpił uskrzydlony zwycięstwem w Lubinie. Jednak wyszkowianie w ostatnim momencie stracili swego najlepszego gracza, bowiem Łukasza Kaczorowskiego z powodu choroby zabrakło w składzie ekipy z Wyszkowa. Premierową odsłonę od mocnego uderzenia zaczęli gospodarze, a po dwóch atakach Pawła Pietkiewicza i bloku na Łukaszu Owczarzu było 3:0 dla Campera. Pekpol zabrał się do odrabiania strat, jednak na pierwszej przerwie technicznej gospodarze prowadzili 8:5. Miejscowi byli nie do powstrzymania, kapitalną wystawą popisał się wtedy Konrad Woroniecki. Rozgrywający Campera wyczyścił siatkę Pawłowi Pietkiewiczowi i było już 9:5 dla Campera. Gracze Jana Sucha kontynuowali skuteczną grę i pewnie wygrali pierwszą odsłonę 25:17.

Drugi set to przebudzenie zespołu z Ostrołęki, choć początek partii był niemal identyczny do poprzedniego. Po ataku Łukasza Owczarza miejscowi prowadzili 3:1, po okresie dobrej gry Dariusz Szulik podwyższył na 11:6. Wydawało się, że siatkarze Campera niesieni dopingiem licznie zgromadzonej publiczności kroczą po zwycięstwo w kolejnym secie. Wtedy jednak sygnał do odrabiania strat dał Owczarz, głównie dzięki niemu zespół Energii Pekpolu zbliżył się do Campera na dwa punkty (11:13) i o czas zmuszony był poprosić Jan Such. Po czasie z letargu przebudzili się wyszkowianie, a as serwisowy Pawła Pietkiewicza i atak po bloku Tomasza Ruteckiego pozwoliły zejść gospodarzom na drugą przerwę techniczną z prowadzeniem 16:13. Im bliżej było końca seta, Camper tracił przewagę. Po ataku w aut Dariusza Szulika było po 22, natomiast w kolejnej akcji z przechodzącej piłki uderzył Artur Jacyszyn, a dzieła zniszczenia dokonał Owczarz i był remis w setach 1:1.

Kolejna odsłona zaczęła się od walki punkt za punkt i taki stan rzeczy utrzymał się do wyniku 16:16. Potem na wyższe obroty weszli przyjezdni, skutecznie atakowali Maciej Krzywiecki i Damian Boruch i było 20:17. Kiedy Paweł Pietkiewicz posłał piłkę w aut, było już 24:20 dla gości. Ostatni punkt w tej odsłonie ostrołęczanom podarował Szulik, który zaserwował w siatkę.

W czwartym secie zobaczyliśmy zupełnie odmienionych siatkarzy z Wyszkowa. Mimo kiepskiego początku, to gospodarze zeszli na pierwszą przerwę techniczną przy stanie 8:4 na ich korzyść. Taka przewaga Campera utrzymywała się do stanu 16:14. Potem dobrą zagrywką popisywał się Jakub Kowalczyk, czym bardzo utrudnił zadanie siatkarzom z Wyszkowa. Jednak w końcówce ponownie na wyżyny swych umiejętności wspięli się zawodnicy z Campera. Najpierw pojedynczym blokiem na Owczarzu popisał się Rutecki, a seta zakończył Wójcik.

Odsłonę prawdy znakomicie zaczęli przyjezdni, po bloku na Ruteckim goście prowadzili 2:0. Potem w szeregach Campera wkradła się nerwowość i siatkarze zaczęli popełniać sporo niewymuszonych błędów. Skrzętnie wykorzystali to podopieczni Andrzej Dudźca, po asie serwisowym Owczarza było już 8:4 dla Energi Pekpolu. Wyszkowianom w decydujących momentach brakowało Łukasza Kaczorowskiego, który w takich chwilach ratował zespół z opresji. Przyjezdni pewnie wygrali piątego seta i cały mecz 3:2. Kluczową dla losów meczu okazała się druga odsłona, kiedy to gospodarze prowadzili już 11:6, jednak nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Zmiany, które przeprowadził trener Dudziec, przyniosły oczekiwane efekty – w drugim secie na plac gry w miejsce Kamila Obrębskiego wprowadził Grzegorza Pietkiewicza, który został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Wtedy gra Pekpolu ustabilizowała się. Zespół Sucha grał falami, dobrą grę przeplatał prostymi błędami. Rywal umiał wykorzystać przestoje wyszkowian i zasłużenie wygrał w derbach Mazowsza.

Camper Wyszków – Pekpol Ostrołęka 2:3
(25:17, 23:25, 22:25, 25:22, 8:15)

Camper: Woroniecki, Świrydowicz, Szulik, Wójcik, P. Pietkiewicz, Rutecki, Stańczak (libero) oraz Główczyński, Urbanowicz, Zrajkowski i Zalewski
Pekpol: Obrębski, Kowalczyk, Boruch, Krzywiecki, Jacyszyn, Owczarz, Mihułka (libero) oraz G. Pietkiewicz i Wierzbicki