Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Frauke Dirickx: Starałyśmy się kontrolować grę

Frauke Dirickx: Starałyśmy się kontrolować grę

fot. Łukasz Krzywański

Impel Wrocław kapitalnie rozpoczął tegoroczne rozgrywki ORLEN Ligi. Wczoraj podopieczne Tore Aleksandersena pokonały KS Pałac Bydgoszcz 3:0. - Bardzo dobrze funkcjonowała u nas zagrywka - przyznała zapytana o klucz do sukcesu Frauke Dirickx.

Udało wam się w trzech setach pokonać KS Pałac Bydgoszcz. Kolejne punkty wędrują na wasze konto. Chyba możecie być bardzo zadowolone po tym spotkaniu?

Frauke Dirickx: Oczywiście bardzo cieszymy się ze zdobycia trzech punktów. Są one dla nas bardzo ważne. Zagrałyśmy w nieco innym składzie, bo nieobecna była kapitan ekipy – Makare Wilson. Uważam, że Pałac Bydgoszcz to dobry team i jest on w stanie jeszcze wiele pokazać w tym sezonie. Bydgoszczanki są młodym zespołem, zdobywają doświadczenie i wszystko przed nimi. My teraz musimy pracować jeszcze intensywniej i cięższej, żeby utrzymać naszą dobrą formę.

Przed tygodniem waszym największym atutem był świetnie funkcjonujący blok. Co natomiast tym razem stanowiło waszą najskuteczniejszą broń?– Myślę, że w tym meczu bardzo dobrze funkcjonowała u nas zagrywka. Przez to rywalki nie mogły realizować swoich założeń taktycznych i grać tak, jak to zaplanowały. My nie blokowałyśmy tak skutecznie, jak przed tygodniem, bydgoszczanki prezentowały się dobrze w ataku i ciężko było je zatrzymać. Myślę, że popełniłyśmy mniej błędów niż nasze rywalki. Starałyśmy się kontrolować grę i wykorzystywać wszystkie szanse.

Trzy mecze, trzy zwycięstwa, brak straconego seta. Musisz przyznać, że to naprawdę imponujący start sezonu.

– Tak, to bardzo dobry start i na pewno możemy być dumne. Należy jednak pamiętać, że jeśli teraz zaczniemy przegrywać, to ten start nie będzie nic znaczył. Dlatego musimy być cały czas w pełni skoncentrowane i ciężko pracować, żeby w ten sposób móc utrzymać się w ścisłej czołówce ligi.

Do Impelu Wrocław dołączyłaś przed sezonem. Jak czujesz się w nowym zespole?

– Czuję się tutaj wspaniale. Zespół jest świetny, wszyscy są bardzo mili, pracujemy bardzo ciężko. Miasto Wrocław też jest wspaniałe – jest tutaj piękny rynek, wiele ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc. Ludzie są bardzo mili.

Za tydzień czeka was pojedynek w Legionowie. Podopieczne Macieja Kosmola chyba nie należą do najłatwiejszych przeciwników?

– Zgadza się. Zespół z Legionowa to bardzo groźny przeciwnik, a szczególnie w swojej hali. Musimy wspiąć się na wyżyny naszych umiejętności i zagrać jak najlepiej. Myślę, że jesteśmy w stanie przywieźć za tydzień zwycięstwo, ale to będzie wymagało od nas mocnego zaangażowania. Absolutnie nie możemy się nastawiać, że będzie to łatwy pojedynek, który „sam się wygra”. Czeka nas ciężka walka.

*rozmawiał Sebastian Solecki (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved