Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Kolejny beniaminek słabszy od Asseco Resovii

PlusLiga: Kolejny beniaminek słabszy od Asseco Resovii

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów szybko zregenerowali siły po meczu o Superpuchar Polski. W sobotnim pojedynku okazali się lepsi od drugiego beniaminka PlusLigi, Czarnych Radom. Tydzień temu pokonali także w trzech setach BBTS Bielsko-Biała.

Rzeszowianie nie rozpoczęli najlepiej spotkania z Czarnymi Radom, bowiem po dwóch błędach własnych przegrywali już 0:2. Kilka chwil później gospodarze popisali się udanym potrójnym blokiem, powiększając przewagę (4:1). Niemoc mistrzów Polski nie trwała jednak długo: po asie Paula Lotmana doprowadzili do remisu po 4, a po ataku Oliega Achrema po przekątnej mieli trzy oczka zapasu (8:5). Miejscowi całkowicie stracili skuteczność w ataku, zaś po drugiej stronie siatki brylował Jochen Schöps (12:6). Serię tę przerwał dopiero Jakub Wachnik, punktując ze skrzydła. Dzielnie wspierał go również Michał Ostrowski (12:14), lecz swojego dnia wyraźnie nie miał grający w ataku Wytze Kooistra, popełniający błąd za błędem (13:17). Mylić zaczęli się również jego koledzy, a po drugiej stronie siatki znakomicie w polu serwisowym radził sobie Łukasz Perłowski (20:14). Gdy rzeszowianie popisali się blokiem na Wachniku (22:15), wydawać się mogło, że jest już po secie. Wtedy jednakże i w szeregi mistrzów Polski wkradły się niewymuszone błędy, a Bartłomiej Bołądź, który zmienił Holendra, raz po raz obijał blok rywali (20:23). Piłkę setową przyjezdnym dał plas Dawida Konarskiego, a całą partię zakończyli oni, popisując się trójblokiem na Bołądziu (25:22).

W drugiej odsłonie, po błędach rywali, to podopieczni Andrzeja Kowala prowadzili 3:1. Miejscowi, za sprawą dobrej postawy na siatce Bartłomieja Bołądzia, dość szybko zdołali zniwelować straty (7:7), a po bloku Michała Ostrowskiego na Perłowskim cieszyli się z prowadzenia 8:7. Przez radomski blok nie mógł przedrzeć się także Schöps (10:9), ale wówczas gospodarze wyciągnęli pomocną dłoń do rywali, posyłając swe ataki w aut (11:12). Świetnym zbiciem po przekątnej popisał się też Paul Lotman, dzięki czemu jego team miał dwa oczka zapasu na drugiej przerwie technicznej. Podopieczni Roberta Prygla nie zamierzali jednak dać za wygraną i po udanej kiwce Jakuba Wachnika całkowicie odrobili straty (20:20). Na to zagranie natychmiast opowiedział Dawid Konarski, bowiem po jego plasie w dziewiąty metr Resovia odzyskała prowadzenie (22:20). Ostatnie słowo zaś należało do Jochena Schöpsa, który w pojedynkę zablokował swojego rodaka (25:22).

Początek trzeciej partii stał pod znakiem wyrównanej walki (2:2), lecz inicjatywa leżała po stronie Czarnych Radom (4:2). W tej fazie seta naprzemiennie punktowali Jakub Wachnik i Bartłomiej Bołądź po jednej oraz Jochen Schöps po drugiej stronie siatki. I to właśnie atak Niemca sprowadził oba teamy na pierwszy time-out przy jednopunktowej zaliczce gości. Mimo to nikt nie zamierzał dać za wygraną i przez dłuższy czas oba teamy raz po raz popisywały się efektywnymi zagraniami (14:14). Z czasem jednak Bołądź zaczął mieć trudności ze skończeniem ataku. Gdy nadział się na blok Lukáša Ticháčka, jego zespół miał dwa oczka straty do przeciwników (15:17). Kilka chwil później fenomenalną obroną popisał się Krzysztof Ignaczak, a dzieła dopełnił Jochen Schöps, blokując Kamila Gutkowskiego (20:16). Sytuację starał się ratować jeszcze Adam Kamiński, punktując ze środka, oraz Jakub Wachnik, obijając blok rywali (21:23), ale ich starania na niewiele się zdały, bowiem Piovarči posłał atak w aut (21:25).

MVP: Krzysztof Ignaczak

Cerrad Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszów 0:3
(22:25, 22:25, 21:25)

Czarni: Wachnik (11), Ostrowski (4), Kooistra (4), Westphal (4), Kamiński (5), Neroj (1), Kowalski (libero) oraz Bołądź (15), Gutkowski (2) i Piovarči
Resovia: Nowakowski (5), Ticháček (1), Lotman (9), Perłowski (6), Schöps (11), Achrem (6), Ignaczak (libero) oraz Konarski (4) i Drzyzga