Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > ORLEN Liga: Pewne trzy punkty mistrzyń Polski

ORLEN Liga: Pewne trzy punkty mistrzyń Polski

Siatkarki Atomu Trefla Sopot nie dały szans siatkarkom z Muszyny, pewnie wygrywając w trzech setach. Przewaga mistrzyń Polski widoczna była szczególnie w trzeciej odsłonie, w której pozwoliły one rywalkom na zdobycie zaledwie 16 punktów.

Po wyrównanym początku, jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną mistrzynie Polski zaczęły uciekać rywalkom. Po atakach Julii Szeluchiny i Charlotte Leys było 7:4, a gdy na skrzydle pomyliła się Karolina Różycka, podopieczne Teuna Buijsa schodziły na pierwszą przerwę techniczną, prowadząc 8:4. Gdy gra została wznowiona, wciąż trwała ofensywa przyjezdnych, którą muszynianki starały się zatrzymać pojedynczymi blokami Ivany Plchotovej i Aleksandry Jagieło. Po kontrze Zuzanny Efimienko Atom Trefl prowadził już 12:6. Życie w szeregach zespołu Bogdana Serwińskiego tchnęła dopiero Jagieło. To jej seria zagrywek oraz kontry Magdaleny Piątek i Sylwii Wojcieskiej pozwoliły ekipie z Doliny Popradu zbliżyć się na 11:13. Kiedy punktowy blok na Efimienko dołożyła Plchotova, w Muszynie był remis 14:14 i gdy wydawało się, że wynik seta rozstrzygnie się w samej końcówce, przy stanie 17:17 w zespole muszynianek zaczęły mnożyć się błędy. Przy stanie 23:20 dwa oczka dołożyła Kimberly Hill, dzięki której atomówki wygrały premierową odsłonę meczu 25:20.

Druga partia lepiej rozpoczęła się dla mistrzyń Polski, które po akcjach duetu Izabela Bełcik – Kimberly Hill prowadziły 3:0. Dzięki Wojcieskiej i Piątek gospodynie zbliżyły się na 4:5, ale na pierwszej przerwie technicznej sopocianki miały już cztery punkty przewagi. Drużyna Bogdana Serwińskiego nie dawała za wygraną, odrabiając dwa oczka (7:9), jednak po ataku ze skrzydła Anny Podolec Atom Trefl prowadził 14:10. Sytuacja zmieniła się, gdy miejscowe lepiej zaczęły czytać grę przeciwnika. Bloki wprowadzonej na początku seta Natalii Kurnikowskiej oraz Plchotovej sprawiły, że ekipa Teuna Buijsa miała tylko punkt przewagi (15:14). Po akcji Magdaleny Mazurek był remis (16:16), ale gdy atak po rękach Plchotovej skończyła Leys, było 19:16 dla mistrzyń Polski. Gdy atomówki pewnie zmierzały do wygranej, w szeregach muszynianek ciężar gry wzięła na siebie Wojcieska i ze stanu 19:23 bardzo szybko zrobiło się 23:24. Kropkę nad „i” postawiła Hill i Atom Trefl prowadził w meczu 2:0.

Dzięki blokom Efimienko sopocianki otworzyły trzecią partię od stanu 3:0. Gdy środkowa mistrzyń Polski dołożyła punkt ze środka, przyjezdne prowadziły 7:3, jednak zespół z Muszyny po raz kolejny pokazał charakter i dzięki akcjom Jagieło i Wojcieskiej zrobiło się 11:10 dla podopiecznych Teuna Buijsa. Gra miejscowych stanęła w miejscu kiedy w polu serwisowym pojawiła się Hill, z której zagrywką nie radziły sobie przyjmujące Polskiego Cukru Muszynianki Fakro Banku BPS Muszyna (12:19). Do końca partii sytuacja nie uległa zmianie i mistrzynie Polski pewnie wygrały trzecią odsłonę meczu 25:16.

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS – Atom Trefl Sopot 0:3
(20:25, 23:25, 16:25)

Składy drużyn:
Muszynianka: Mazurek, Jagieło, Wojcieska, Piątek, Różycka, Plchotova, Maj (liber) oraz Mucha, Kurnikowska i Jasińska
Atom: Shelukhina, Bełcik, Hill, Efimienko, Podolec, Leys, Zenik (libero) oraz Kaczorowska i Łukasik