Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Bydgoski Pałac bez szans we Wrocławiu

ORLEN Liga: Bydgoski Pałac bez szans we Wrocławiu

Siatkarki Impelu Wrocław wciąż potwierdzają, że są drużyną, która w tym sezonie będzie się liczyła w walce o medale. W sobotnim meczu pokonały Pałac Bydgoszcz i była to ich trzecia wygrana z rzędu. Wrocławianki w tym sezonie nie straciły jeszcze seta.

Impel Wrocław rozpoczął spotkanie w dość niecodziennym ustawieniu – tylko z jedną środkową na parkiecie. Na tej pozycji obok Agnieszki Kąkolewskiej kibice mogli zobaczyć… Katarzynę Mroczkowską. Początek pojedynku należał do gospodyń – dobra zagrywka i skuteczna kiwka z drugiej linii Maren Brinker pozwoliła wrocławiankom wyjść na trzypunktowe prowadzenie (6:3) i o czas poprosił szkoleniowiec ekipy z Bydgoszczy. Po powrocie na plac gry sytuacja nie uległa zasadniczej zmianie – przyjezdne pomimo usilnych starań cały czas zmuszone były uznawać kilkupunktowe prowadzenie wrocławianek (12:8). Na drugiej przerwie technicznej podopieczne Tore Aleksandersena zameldowały się z czteropunktową przewagą (16:12). Rafał Gąsior, chcąc odmienić obraz gry swojego zespołu, postanowił dać szansę Kindze Dybek oraz Paulinie Głaz. Pomimo roszad personalnych inicjatywa cały czas należała do gospodyń, wśród których skutecznie punktowały Joanna Kaczor i Patrycja Polak. Końcówka również należała do aktualnych liderek ORLEN Ligi – Impel Wrocław wygrał pierwszego seta 25:16 po błędzie w ataku Tamary Kaliszuk.

Podrażnione porażką w premierowej odsłonie siatkarki z Bydgoszczy bardzo dobrze rozpoczęły drugą partię, szybko wychodząc na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Tuż przed pierwszą przerwą techniczną podopieczne Rafała Gąsiora zwiększyły przewagę do czterech oczek (8:4). Skutecznie atakowały Połeć i Kaliszuk, a bardzo ciekawe rozegranie prezentowała Savochkina. Wrocławianki nie zamierzały jednak tanio sprzedawać skóry. Na parkiecie pojawiła się Bogumiła Pyziołek, która zastąpiła Patrycję Polak. Skuteczna zagrywka nowo wprowadzonej siatkarki pozwoliła gospodyniom zmniejszyć stratę do trzech punktów (8:11). Udane ataki Brinker, dobrze funkcjonujący blok podopiecznych Tore Aleksandersena – wszystko to sprawiło, że po chwili na tablicy widniał remis 11:11, a o czas poprosił Rafał Gąsior. Na drugą przerwę techniczną zespoły zameldowały się przy dwupunktowym prowadzeniu wrocławianek (16:14). Po powrocie na plac gry siatkarki z Dolnego Śląska kontynuowały dobrą grę, co pozwoliło tej ekipie utrzymać prowadzenie tuż przed decydującą fazą seta (21:17). Przyjezdne w końcówce popełniały sporo błędów własnych, co skutecznie wykorzystywały ich rywalki. Impel Wrocław, dzięki konsekwentnej grze w końcówce, wygrał drugiego seta 25:19.

W trzeciej partii kibice zgromadzeni w hali Orbita od samego początku mogli oglądać na parkiecie Bogumiłę Pyziołek, która w drugim secie dała dobrą zmianę. Na pierwszą przerwę techniczną, po skutecznym ataku Maren Brinker, drużyny schodziły przy minimalnym prowadzeniu wrocławianek (8:7). Kolejne akcje należały do gospodyń, które po krótkiej przerwie skutecznie powiększały swoje prowadzenie (11:8). Przy stanie 14:10 o czas poprosił Rafał Gąsior. Po powrocie na plac gry bydgoszczanki starały się nawiązać walkę z rywalkami, ale dobra postawa Bogumiły Pyziołek skutecznie im to utrudniała (16:13). W kolejnych akcjach bydgoszczanki popełniały sporo błędów własnych (19:14). Rafał Gąsior, chcąc poprawić grę zespołu, przywołał do siebie zawodniczki – przerwa nie przyniosła jednak pożądanego rezultatu. Dwie kolejne akcje należały do gospodyń, które dzięki temu powiększyły przewagę do siedmiu oczek (21:14). Korzystając z wysokiego prowadzenia, Tore Aleksandersen desygnował do gry Katarzynę Konieczną i Magdalenę Grykę. Wysokie prowadzenie wrocławianek okazało się barierą nie do przejścia dla siatkarek z Bydgoszczy. Impel Wrocław wygrał trzeciego seta 25:17 i całe spotkanie 3:0.