Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Spartanki walczyły, goślinianki zapunktowały

I liga K: Spartanki walczyły, goślinianki zapunktowały

Siatkarkom warszawskiej Sparty nie udało się sforsować twierdzy Murowana Goślina. Stołeczne uzbrojone w Justynę Sachmacińską i powracającą po kontuzji Angelikę Bulbak przegrały z miejscowym Piecobiogazem 1:3.

Na początku spotkania to podopieczne Piotra Sobolewskiego utrzymywały jednopunktową przewagę, jednak gdy z obejścia zaatakowała Katarzyna Wysocka, a goślinianki pomyliły się w polu serwisowym, to Sparta miała o oczko więcej. Na parkiecie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Na prowadzenie wychodził raz jeden, raz drugi zespół. Dopiero w końcówce siatkarki z Wielkopolski uzyskały trzy oczka zaliczki, ale ekipa Jacka Pasińskiego nie składała broni. Po kontrze Wysockiej przewaga miejscowych stopniała do punktu (21:20) i kiedy wydawało się, że walka będzie toczyć się punkt za punkt, drużyna trenera Sobolewskiego uciekła stołecznym na 23:20, ostatecznie zwyciężając 25:22.

Druga partia lepiej rozpoczęła się dla przyjezdnych i przy stanie 1:4 szkoleniowiec goślinianek wykorzystał pierwszą przysługującą mu przerwę na żądanie. Po wznowieniu gry Piecobiogaz niemal zniwelował straty, ale wciąż inicjatywa należała do ekipy trenera Pasińskiego, jednak gospodynie nie ustępowały i chwilę później był remis (7:7). Wyrównana gra nie trwała długo, bowiem gdy na zagrywce stanęła Katarzyna Bryda, było 14:9, a po asie nowo sprowadzonej do Sparty Justyny Sachmacińskiej na tablicy wyników było 18:13. Warszawianki wyraźnie nabierały wiatru w żagle, pewnie wygrywając 25:19.

Po zmianie stron sytuacja się odwróciła. To goślinianki nadawały ton wydarzeniom na boisku. Bardzo szybko zrobiło się 5:0, a w roli egzekutora na linii dziewiątego metra stanęła Jowita Jaroszewicz. Gdy Piecobiogaz prowadził 10:4, drugą przerwę na żądanie wykorzystał Jacek Pasiński. Po wznowieniu gry spartanki wzięły się za odrabianie strat, najpierw zbliżając się na 9:11, a po kontrataku Brydy remisowały już 19:19. Wydawało się, że siłą rozpędu przyjezdne zdołają przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale Żaneta Baran i spółka wytrzymały do końca, wygrywając na przewagi 25:23.

Czwarty set od początku toczył się pod dyktando gospodyń zawodów, które bardzo szybko przejęły inicjatywę na boisku. Spartanki tylko pojedynczymi akcjami próbowały przeciwstawić się rywalkom. Z bardzo dobrej strony prezentowała się Baran oraz Patrycja Wyrwa, a Piecobiogaz prowadził 19:11. Przy stanie 21:12 w hali w Murowanej Goślinie zgasły światła i kiedy po blisko 20 minutach wznowiono grę, dwa asy serwisowe gospodyń dały gośliniankom prowadzenie 23:12. W końcówce partii podopieczne Piotra Sobolewskiego nieco się rozluźniły, co nie przeszkodziło im wysoko wygrać, 25:16.

KS Piecobiogaz Murowana Goślina – MUKS Sparta Warszawa 3:1
(25:22, 19:25, 25:23, 25:16)

Piecobiogaz: Baran, Jaroszewicz, Hawryła, Sobolewska, Wyrwa, Pawlicka, Wałęsiak (libero) oraz Chmiel i Golec
Sparta: Sachmacińska, Polak, Bryda, Alagierska, Wysocka, Nowak, Kucińska (libero) oraz Tomczyk, Bociek, Szafraniak i Bulbak (libero)