Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Włodzimierz Sadalski: Obu zespołom bardzo zależało na zwycięstwie

Włodzimierz Sadalski: Obu zespołom bardzo zależało na zwycięstwie

fot. archiwum

Mistrzowie olimpijscy z Montrealu Tomasz Wójtowicz i Włodzimierz Sadalski nie mają wątpliwości. Mecz o ENEA Super Puchar w Piłce Siatkowej 2013 był ciekawym i stojącym na dobrym poziomie widowiskiem. W środę Resovia pokonała ZAKSĘ 3:2.

Mecz był bardzo zacięty, losy poszczególnych setów rozstrzygały się w końcowych fragmentach. Walka o zwycięstwo stała na dobrym poziomie. Wróży to optymistycznie rozgrywkom o mistrzostwo Polski – powiedział Tomasz Wójtowicz.

Dodał on, że dobrze się stało, że ważny mecz siatkówki rozegrany został znowu w Poznaniu, gdzie są bogate tradycje tej dyscypliny sportu. – Atmosfera na trybunach była świetna, hala wypełniona do ostatniego miejsca. Spotkanie o Superpuchar Polski dobrze przysłużyło się popularyzacji siatkówki w mieście oraz okolicy – podkreślił Tomasz Wójtowicz.

Tomasz Wójtowicz uważa, że w rozpoczętym w piątek sezonie PlusLigi większość meczów z udziałem czołowych drużyn będzie miała podobny przebieg jak ten o ENEA Super Puchar 2013. – W gronie faworytów wymienia się cztery zespoły – Asseco Resovię Rzeszów, Jastrzębski Węgiel, PGE Skrę Bełchatów oraz ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Mówi się o „wielkiej czwórce.” Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby to była szóstka, a nawet dwunastka. Na pewno wymienione wyżej drużyny w rywalizacji między sobą muszą do każdego meczu szykować się z dużą koncentracją. W tym gronie trudno będzie wskazać triumfatora – dodał.Dla szefa pionu szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej Włodzimierza Sadalskiego mecz o ENEA Super Puchar 2013 jest powodem do optymizmu. – Obu zespołom bardzo zależało na zwycięstwie. Poziom gry jak na początek sezonu mógł zadowolić najbardziej wybrednych kibiców. W PlusLidze o wynikach spotkań z udziałem czołowych drużyn będą decydować niuanse – powiedział Włodzimierz Sadalski.

Dodał on, że mecz był bardzo wyrównany. – Gdyby wygrała ZAKSA, to Asseco Resovia nie mogłaby mieć do nikogo pretensji. Mecz w Poznaniu z udziałem czołowych klubów ekstraklasy dobrze prognozuje na dalszą część sezonu – zakończył Włodzimierz Sadalski.

Autor: Eugeniusz Andrejuk

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved