Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Trzy punkty BKS-u Aluprof Bielsko-Biała

ORLEN Liga: Trzy punkty BKS-u Aluprof Bielsko-Biała

Trzecią kolejkę ORLEN Ligi rozpoczął pojedynek BKS-u Aluprof Bielsko-Biała i Siódemki SK bank Legionovii Legionowo. Trzy punkty zainkasowały gospodynie, które pokonały ekipę z Legionowa, nie pozwalając jej ugrać w tym meczu nawet seta.

Bez kontuzjowanej Marty Szymańskiej przystąpiły do meczu z legionowiankami siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. Początek spotkania bardzo dobrze ułożył się dla podopiecznych Mirosława Zawieracza, które po blokach Małgorzaty Lis i Heike Beier prowadziły 2:0. Przyjezdne zdołały wyrównać dzięki kontrze Anny Sołodkowicz, a po autowym ataku Heleny Horki odskoczyły na 3:2, jednak ich przewaga nie trwała długo. Legionowianki zaczęły się mylić w ataku, co dało bialankom trzypunktową zaliczkę (6:3), która na pierwszej przerwie technicznej stopniała do dwóch oczek. Sytuacja zmieniła się kiedy w polu serwisowym pojawiła się Anna Rybaczewski. Skrzydłowa gości mocnymi serwisami doprowadziła do stanu 12:12, a kiedy piłkę do gry kończyła wprowadzać Lauren Barfield, przy Rychlińskiego było 18:15 dla ekipy Macieja Kosmola. Trener Zawieracz dwukrotnie prosił podopieczne o rozmowę, ale rozpędzone legionowianki konsekwentnie parły do przodu, prowadząc 19:16, a po chwili 22:19. W końcówce na pomoc rywalkom przyszły same siatkarki z Mazowsza. Trzy błędy własne sprawiły, że BKS wyrównał straty (22:22), a po akcjach Horki i Lis wygrał premierową odsłonę meczu 25:23.

Początek drugiej partii to popis jednego aktora. Olga Raonić, bo o niej mowa, rozstrzelała zagrywką defensywę z Bielska-Białej. Dzięki Serbce legionowianki odskoczyły na 8:0 i mało kto spodziewał się zwrotu w tym secie. Podopieczne Macieja Kosmola, mając bezpieczną przewagę, nieco się rozluźniły, co wykorzystała Horka, trzykrotnie blokując Berenikę Tomsię oraz Annę Sołodkowicz (4:8). Przyjezdne jeszcze przez kilka minut utrzymywały kilkupunktowy dystans, jednak na drugiej przerwie technicznej ich prowadzenie zmalało do trzech oczek (16:13). Zespół z Legionowa wyraźnie miał problem ze skończeniem pierwszego ataku, a dzięki kontrom Horki i Kolety Łyszkiewicz miejscowe wyszły na 19:17. W końcówce przyjezdne miały jeszcze kilka okazji do zmiany rezultatu, jednak piłki po akcjach Rybaczewski i Marty Łukaszewskiej nie znalazły się w boisku (18:22), a po ataku z obejścia Lis, BKS prowadził w meczu 2:0.

Przerwa pomiędzy drugim i trzecim setem nie wypłynęła na poziom gry zespołu z Podbeskidzia, który po pościgu w drugiej partii wyraźnie nabrał wiatru w żagle. Trzecią odsłonę meczu otworzyła Dorota Wilk, z której zagrywką nie poradziła sobie Magdalena Saad. Po chwili Beier podwyższyła na 2:0, ale Mazowszanki nie dawały za wygraną, bowiem tym razem z serwisem Rybaczewski i Katarzyny Jóźwickiej nie radziły sobie bialanki. Dzięki środkowej zespół z Legionowa odskoczył na 9:7, jednak zwrot akcji nastąpił bardzo szybko. Kolejny punkt z linii dziewiątego metra zdobyła Wilk, atakiem ze środka popisała się Danijela Nikić i na boisku oba zespoły szły punkt za punkt (9:9). Legionowianki jeszcze kilka razy próbowały uciec miejscowym, które błyskawicznie skracały dystans. Gra podopiecznych Macieja Kosmola załamała się przy stanie 17:15. Bialanki czujnie zagrały blokiem, a w roli głównej wystąpiła MVP zawodów, Dorota Wilk, zatrzymując na środku Rybaczewski i Aleksandrę Wójcik (18:17). Po chwili było 24:19, a kropkę nad „i” postawiła Helena Horka.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Siódemka SK bank Legionovia Legionowo 3:0
(25:23, 25:20, 25:20)

BKS: Nikić, Horka, Lis, Beier, Wilk, Łyszkiewicz, Wojtowicz (libero) oraz Strózik
Siódemka: Raonić, Sołodkowicz, Rybaczewski, Tomsia, Barfield, Jóźwicka, Saad (libero) oraz Szymańska, Rakić, Wójcik, Bąk i Łukaszewska