Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mirosław Zawieracz: Stanowimy drużynę

Mirosław Zawieracz: Stanowimy drużynę

W meczu trzeciej kolejki ORLEN Ligi BKS Aluprof Bielsko-Biała pokonał 3:0 Siódemkę SK bank Legionovię Legionowo. Zdaniem trenera Mirosława Zawieracza bialanki zwycięstwo odniosły głównie dzięki konsekwentnej realizacji przyjętej taktyki.

Początek spotkania nie zapowiadał gładkiego zwycięstwa siatkarek z Podbeskidzia, bowiem to ekipa z Legionowa pewnie dyktowała grę. Dopiero tuż przed drugą przerwą techniczną pierwszego seta gospodynie wyszły na prowadzenie i zaczęły kontrolować przebieg całego pojedynku. – Chciałam pogratulować zespołowi z Bielska wygranej u siebie za trzy punkty. Trudno coś na gorąco powiedzieć o tym meczu. W dwóch pierwszych setach byłyśmy mistrzyniami początków, bo grałyśmy super. Wszystko nam wychodziło i raptem gdzieś w środku traciłyśmy koncentrację. Zaczęły uciekać nam punkty i zabrakło wzięcia odpowiedzialności w końcówkach. A trzeci set… wiadomo, jak się przegrało dwa sety, ciężko później w trzecim się pozbierać – powiedziała na pomeczowej konferencji kapitan Siódemki SK bank Legionovii Legionowo, Kinga Bąk.

Trener Maciej Kosmol przyczyn porażki doszukiwał się w błędach, jakie popełniły jego podopieczne. – Również gratuluję gospodarzom cennych punktów. Na pewno popełniliśmy dużo błędów własnych i myślę, że to było kluczem do naszej przegranej.

Bialanki z kolei nie kryły radości ze zwycięstwa. Według Małgorzaty Lis sukces zawdzięczają głównie dzięki temu, że stały się prawdziwą drużyną. – Dziękuję za gratulacje. Cieszą kolejne punkty, które zostają u nas. Myślę, że mecz mógł się podobać. Wiele zwrotów akcji, ciężkie końcówki – spotkały się dwa równorzędne zespoły. Chciałam pochwalić Dorotę Wilk i wszystkie dziewczyny, bo dzisiaj zagrałyśmy bardzo fajnie. Po raz kolejny potwierdziłyśmy, że jesteśmy walecznym zespołem i nie bez powodu nazywają nas braveheart – podsumowała kapitan BKS-u.

Słowa uznania padły również z ust szkoleniowca bialskiego teamu, Mirosława Zawieracza. Bardzo cieszę się z wyniku. Obawiałem się tego meczu, ponieważ mieliśmy w tym tygodniu trochę problemów zdrowotnych. Dziewczyny należy pochwalić za realizację taktyki oraz za to, że stanowimy drużynę. U nas nie ma pierwszej, siódmej, dwunastej. Bez względu na to, kto wejdzie, pomaga. Dużo zawdzięczamy także kibicom.