Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Berenika Tomsia: Ważne jest, by iść cały czas do przodu

Berenika Tomsia: Ważne jest, by iść cały czas do przodu

fot. Bogusław Krośkiewicz

Spotkanie BKS-u Aluprof z Siódemką SK bank Legionovią tylko na papierze wydawało się jednostronne. Rozczarowania swoją postawą nie kryła była zawodniczka klubu z Podbeskidzia, a zarazem obecna atakująca przyjezdnych, Berenika Tomsia.

Można powiedzieć, że spotkanie obu drużyn było dla pani zmierzeniem się z przeszłością.

Berenika Tomsia: Tak, grałam tutaj już trzy lata temu. Kiedy wraca się do miejsca, gdzie tak wiele się przeżyło, to naturalnym jest, że to przywołuje wspomnienia. Cieszę się, że mogłam wrócić na tę halę.

Podkreślała pani, że wraca do ORLEN Ligi, bo tutaj ma możliwość gry w ataku. Czy po tych trzech spotkaniach zagranych w barwach Legionovii – zespołu, który w ubiegłym sezonie walczył o utrzymanie – jest pani w stanie stwierdzić, że powrót w takim właśnie charakterze był właściwy?Jestem przekonana co do słuszności mojej decyzji. Wiem też, że gram bardzo słabo i cały czas staram się to zmienić. Myślę, że potrzebuję jeszcze trochę czasu. Naprawdę wierzę w to, że będzie lepiej i ogromnie mi zależy, by w końcu się poprawić.

A co zadecydowało o tym, że dzisiejszego wieczoru Legionovia wraca na tarczy? To przecież nie było złe spotkanie w wykonaniu drużyny; potrafiłyście nawet prowadzić ośmioma punktami na początku drugiego seta.

Myślę, że w każdym secie miałyśmy przewagę nad przeciwniczkami, ale niestety przychodziły momenty, w których zaczynałyśmy stać, a nie grać w siatkówkę. Patrzę tutaj też dużo na siebie – na moje ataki w aut, złe wybloki, zepsute zagrywki, proste, niewymuszone błędy. Dokładnie każdą bardzo ciężko wypracowaną przewagę potrafiłyśmy roztrwonić w tak głupi sposób. Na każdym treningu staramy się poprawiać nasze błędy. Potrzebujemy jednak trochę więcej skupienia na grze, myślenia nie o wyniku, tylko o tym, by jak najlepiej się zaprezentować. Ważne jest zachowanie chłodnej głowy.

To widać, że tak naprawdę w waszym przypadku wygrana po prostu siedzi w głowach i skupienie jest tym kluczem do zwycięstwa.

Tak, to na pewno. Niestety, mamy już trzy przegrane na swoim koncie i musimy się z tym zmierzyć. Z samymi sobą. Ważne jest, by iść cały czas do przodu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved