Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mariusz Gaca: Liga jest bardzo wyrównana

Mariusz Gaca: Liga jest bardzo wyrównana

- Naszym celem było zwycięstwo za trzy punkty - powiedział środkowy MKS-u Banimex Będzin, Mariusz Gaca. W środę tyski beniaminek uległ 0:3 przyjezdnym z Będzina, dla których jest to już druga wygrana w tym sezonie I ligi.

Mecz z TKS-em Tychy był drugim wygranym przez was spotkaniem od początku sezonu. W dwóch pierwszych partiach walka była bardzo wyrównana, w drugim wygraliście na przewagi, a trzeci set przebiegł już całkowicie pod wasze dyktando.

Mariusz Gaca: – Cieszymy się bardzo z drugiego zwycięstwa 3:0. Faktycznie pierwszy i drugi set były dość wyrównane, a w trzecim musieliśmy skończyć to, co zaczęliśmy, ponieważ wiedzieliśmy, że siatkarze TKS-u nie odpuszczą. Na każdym wyjazdowym meczu trzeba walczyć i osiągać wyznaczone cele. Naszym celem było zwycięstwo za trzy punkty.

Pewnie spodziewaliście się walki ze strony tyskich siatkarzy, ponieważ dla nich jest to już kolejny przegrany mecz.

Gdzie nie pojedziemy, nastawiamy się na walkę i na to, że drużyny się nam przeciwstawią. Nie można u siebie przegrywać spotkań, ponieważ ta liga jest bardzo wyrównana i nie wiadomo, jaki będzie kolejny mecz. Tyski zespół nie wygrał jeszcze seta, pewnie chcieli coś ugrać w tym spotkaniu, ale im się nie udało.

Waszym najmocniejszym elementem był blok i zagrywka, którą zrobiliście trochę krzywdy przeciwnikom.

Faktycznie mieliśmy kilka fajnych, dobrych wybloków. Osobiście nie jestem do końca zadowolony ze swojej postawy w bloku, ale myślę, że w sobotę w kolejnym spotkaniu będzie to lepiej wyglądało. Zagrywka wychodziła nam dobrze, mieliśmy zagrywać na konkretnego zawodnika i na tym się skupialiśmy. W tej lidze ważna jest walka, jeśli drużyny walczą, to wszystko się układa i wygląda tak fajnie, jak dziś.

W tym sezonie do MKS-u dołączył Andrzej Stelmach, który jest jednocześnie waszym rozgrywającym i II trenerem. Widać było, że w niektórych sytuacjach studzi wasz zapał, chce, żebyście nie podchodzili do spotkania emocjonalnie, tylko „na chłodno”.

Andrzej jest naszym rozgrywającym i drugim trenerem, podpowiada nam, co i jak mamy robić, daje nam na boisku cenne wskazówki. U niektórych faktycznie musi studzić zapał, ponieważ grają bardzo żywiołowo i emocjonalnie. W trakcie meczu dużo nam podpowiada, ma ogromne doświadczenie, wiadomo, gdzie i z kim grał, dlatego mamy do niego szacunek i cieszymy się, że jest w tej drużynie.