Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Lorenzo Bernardi: Liga Mistrzów jest ważnym celem

Lorenzo Bernardi: Liga Mistrzów jest ważnym celem

fot. Sabina Bąk

Siatkarzy Jastrzębskiego Węgla poza walką na ligowych parkietach czeka kolejne wyzwanie. - Liga Mistrzów to najważniejsze rozgrywki w Europie, więc musimy być dumni, że możemy w nich uczestniczyć - o prestiżowych rozgrywkach mówi Lorenzo Bernardi.

Za blisko dwa tygodnie siatkarze czołowych ekip polskiej ekstraklasy rozpoczną walkę w europejskich pucharach. W gronie uczestników tegorocznej Ligi Mistrzów znalazł się Jastrzębski Węgiel. – Po raz kolejny zawitają do nas te prestiżowe rozgrywki. Cieszymy się bardzo, że możemy naszym sympatykom dostarczać pozytywnych emocji. Nie chcę składać żadnych deklaracji. Oczywiście marzeniem każdego sportowca i także tej drużyny jest wygranie Ligi Mistrzów. Natomiast obiecuję, że do każdego meczu zawodnicy będą podchodzić z „zębem”, z charakterem, z sercem i będą starali się wygrać każdy mecz – o kolejnym wyzwaniu ekipy ze Śląska mówił prezes Jastrzębskiego Węgla, Zdzisław Grodecki.

Droga podopiecznych Lorenzo Bernardiego nie będzie najłatwiejsza. W grupie F jastrzębianie będą rywalizować z mistrzem Rumunii – Tomisem Constanta, wicemistrzem Austrii – Hypo Tyrolem Innsbruck oraz naszpikowanym gwiazdami wicemistrzem Turcji – Halkbankiem Ankara. To właśnie prowadzony przez Radostina Stojczewa zespół jest zdecydowanym faworytem grupy, w której znaleźli się jastrzębianie. – Przez to, że mamy za rywala Halkbank Ankara, grupa nie jest łatwa, szczególnie że zmierzymy się z tą drużyną już na starcie rozgrywek grupowych. Liga Mistrzów to rozgrywki na najwyższym poziomie technicznym na świecie – podkreślał kapitan ekipy z Jastrzębia-Zdroju – Michał Łasko. Atakujący brązowych medalistów rozgrywek PlusLigi zaznaczył przy tym, że jego zespół aktualnie powinien się koncentrować przede wszystkim na doskonaleniu swojej gry. – Na razie musimy bardziej skoncentrować się na tym, w jakim miejscu my jesteśmy, a nie kto znajduje się po drugiej stronie siatki. A jak daleko zajdziemy, to zobaczymy. Zgadzam się z prezesem, że musimy dać z siebie wszystko – dodał atakujący Jastrzębskiego Węgla.

– Liga Mistrzów to najważniejsze rozgrywki w Europie, więc musimy być dumni, że możemy w nich uczestniczyć – zaznaczył włoski szkoleniowiec zespołu ze Śląska, także nawiązując do składu grupy F. – Wiemy, że czekają nas mecze z jedną bardzo silną drużyną. Nasi pozostali rywale może nie są łatwi, ale nieco wygodniejsi do grania. Start jastrzębian w rozgrywkach ligowych nie należał do szczególnie udanych. Jednak jak podkreśla szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla, podzielając zdanie Michała Łasko, gra jego podopiecznych musi i może ulec poprawie. – W tym momencie musimy patrzeć na siebie i skoncentrować się na naszym trening, ponieważ dotychczas mieliśmy tylko dwa tygodnie na wspólną pracę. Musimy mieć więcej cierpliwości w grze i być przygotowani na trudne chwile w trakcie meczu. Jeśli spełnimy te warunki, to jestem przekonany, że nasza dobra gra się pojawi. Liga Mistrzów jest dla nas ważnym celem. Krok po kroku, mecz po meczu, chcemy poprawiać poziom naszej gry, a co za tym idzie – wyniki – zakończył Lorenzo Bernardi.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved