Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga brazylijska M: Pierwsza wygrana Vivo/Minas

Liga brazylijska M: Pierwsza wygrana Vivo/Minas

W zaległych meczach 3. kolejki brazylijskiej Superligi wszystkie ekipy wygrały choć jednego seta. Najbardziej zacięty pojedynek miał miejsce w Canoas, gdzie Kappesberg wygrał z Vôlei Brasil Kirin, zaś w debiucie komplet punktów zainkasował Vivo/Minas.

W pierwszym z zaległych spotkań naprzeciw siebie stanęły ekipy Montes Claros Vôlei i Moda Maringá. Goście w tym sezonie mieli już okazję cieszyć się z wygranej, natomiast siatkarze Montes Claros do tej pory zdołali ugrać tylko dwa sety i z zerowym dorobkiem punktowym zajmowali miejsce w dole tabeli. W pierwszej odsłonie obie ekipy zagrały niezwykle równo w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Decydująca okazała się liczba błędów, których więcej popełnili gospodarze i przez to przegrali naprawdę nieznacznie – 19:21. W kolejnej odsłonie znakomicie w ataku spisywał się duet Lorena – Cleber. W ekipie Montes Claros na punktowe akcje rywali regularnie odpowiadał Danilo i – jak łatwo się domyślić – było to zbyt mało na dobrze dysponowanych przyjezdnych. Trzeci set wlał nieco nadziei w serca gospodarzy, którzy skorzystali ze słabszego momentu reprezentantów Moda Maringá i wygrali do 16, jednak czwarty set rozwiał te nadzieje. Rodrigo Quiroga i jego koledzy szybko sprowadzili rywali na ziemię i wynikiem 21:13 zakończyli mecz i dopisali do swego dorobku trzy oczka.

Montes Claros Vôlei – Moda Maringá 1:3
(19:21, 17:21, 21:16, 13:21)

Montes Claros: Danilo (15), Túlio (13), Athos (6), Wanderson (4), Everaldo (2), Petrus, Brendle (libero) oraz Alberto (7), Vivalde (5), Fabiano (1), Hugo i Peixoto
Moda: Lorena (13), Cleber (13), Rafael (11), Acácio (6), Quiroga (4), Ricardo (4), Dusty (libero) oraz Rogerinho (libero), Renato (4), Najari (1) i Gelinski

W swoim trzecim spotkaniu Kappesberg Canoas podejmował na własnym boisku nadzwyczaj dobrze spisujący się team Vôlei Brasil Kirin. Goście do tej pory zgromadzili komplet punktów, natomiast Kappesberg doznał porażki 0:3 ze strony Moda Maringá oraz zwyciężył za trzy punkty z beniaminkiem z Voltaço. Patrząc na tabelę, wszyscy oczekiwali wielkich emocji, jednakże patrząc na pierwsze dwie odsłony, wydawało się, że spodziewanych emocji nie będzie nawet w połowie. Podopieczni trenera Paulão na swojej hali wiedli prym i bez większych problemów ograli rywali 21:19 i 21:16. Bez wątpienia duży wpływ na taki wynik miała obecność Angela Dennisa, którego Kappesberg przekonał do gry kilkanaście tygodni temu. Pewne prowadzenie 2:0 uśpiło gospodarzy, którzy w kolejnych dwóch partiach byli cieniem samych siebie. Potężne ataki Diogo oraz znakomita zagrywka Viniego, który tym elementem w samej trzeciej partii zdobył cztery punkty, pozwoliła gościom doprowadzić do remisu. W piątej odsłonie Kappesberg podniósł się z kolan i za sprawą ataków Bruno Temponiego oraz skutecznych bloków Salsy dwa oczka zostały w Canoas, a Vôlei Brasil Kirin doznał pierwszej porażki w sezonie.

Kappesberg Canoas – Vôlei Brasil Kirin 3:2
(21:19, 21:16, 13:21, 17:21, 15:10)

Kappesberg: Dennis (18), Temponi (22), Minuzzi (6), Gustavo Endres (5), Giovanni (1), Murilo Radke, Jeffe (libero) oraz Salsa (6), Bożko (1) i Rafa
Brasil Kirin: Diogo (19), João Paulo Bravo (12), Gustavão (8), Rivaldo (6), Andre Heller, Rodriguinho, Alan (libero) oraz Paulo Renan, Bergamo (3) i Vini (13)

Swoje pierwsze spotkanie w Superlidze w sezonie 2013/2014 siatkarze Vivo/Minas rozegrali na wyjeździe w Voltaço. Ekipa prowadzona przez Horácio Dileo pierwsze dwie odsłony zagrała niezwykle równo, ponieważ udało im się wygrać te partie do 17. Przyjezdni zdominowali swoich przeciwników na siatce, gdzie świetne zawody rozgrywał Franco oraz ocierający się o reprezentację Canarinhos Mauricio Borges. Set numer trzy był dla gości swego rodzaju zimnym prysznicem. Gospodarze zagrali rozważniej, a przede wszystkim ograniczyli liczbę błędów do absolutnego minimum i dzięki temu zwyciężyli 21:17. W ostatniej partii Vivo/Minas do wygranej poprowadził sprowadzony przed sezonem serbski środkowy Novica Bjelica. Charakterny zawodnik trzykrotnie trafił w „pomarańczowe” atakiem z krótkiej a do tego dołożył jeszcze jeden punktowy blok i goście po raz trzeci tego dnia wygrali 21:17.

Voltaço – Vivo/Minas Belo Horizonte 1:3
(17:21, 17:21, 21:17, 17:21)

Voltaço: Mudo (9), Canuto (9), Fidele (5), Renato (4), Leozao (4), Jonatas (2), Daniel (libero) oraz Ricardo (11), João (6) i Brunão (4)
Vivo/Minas: Bjelica (12), Mauricio Borges (12), Raphael (12), Henrique (11), Franco (10), Marcelinho, Lucas (libero) oraz Silmar (4)