Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Warta idzie jak burza, Rafako wraca z Zagłębia na tarczy

II liga M: Warta idzie jak burza, Rafako wraca z Zagłębia na tarczy

Siatkarze Warty Zawiercie w rozgrywkach II ligi idą jak burza. Tym razem wyższość podopiecznych Alberta Semeniuka, którzy bez straty seta przewodzą tabeli grupy piątej, musieli uznać akademicy z Raciborza, przegrywając 0:3.

Mecz rozpoczął się kwadrans później ze względu na spóźnienie przeciwników spowodowane utrudnieniami na drodze. Podopieczni Alberta Semeniuka nie byli zbyt gościnni i już od początku spotkania zdominowali wydarzenia na parkiecie. Zawierciańska drużyna swoją siłę pokazała szczególnie w pierwszej i trzeciej partii, kiedy to rywale nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. W drugiej odsłonie błędy gospodarzy skumulowały się, co spowodowało problemy z wygraniem tego seta. Na parkiecie trwała wymiana cios za cios, ale gdy Łukasz Żłobecki huknął ze środka, a Kamil Łyczko zaatakował w siatkę, to zawiercianie mieli piłkę setową. O czas poprosił wówczas trener przyjezdnych Witold Galiński, a taki zabieg poskutkował, ponieważ Warta nie mogła złapać właściwego rytmu. Co z tego, że na skrzydłach szaleli Damian Zborowski i Mateusz Auguścik, skoro większość zagrywek gospodarzy trafiała w siatkę. Sytuację zmieniło wejście w pole zagrywki Jędrzeja Brożyniaka, który dwoma serwisami zapewnił drużynie Aluron Warta wygraną w tej przełomowej partii. – Absolutnie nie czuję się bohaterem tego spotkania. Gra cała drużyna, a ja bardzo cieszę się, że w końcówce drugiego seta udało mi się zdobyć punkt bezpośrednio z zagrywki. W nasze szeregi wkradły się niepotrzebne błędy, ale dobrze, że udało nam się wyjść z tego obronną ręką. Ten mecz to dla nas nauczka, ponieważ cały czas trzeba grać maksymalnie skoncentrowanym – podkreślał Jędrzej Brożyniak.

Trenerzy po meczu:
Witold Galiński, KS AZS Rafako Racibórz: – Mój zespół to mieszanka młodości z doświadczeniem, a to tak naprawdę nasz trzeci ligowy mecz. Praktycznie cały skład został wymieniony, dlatego też cieszymy się z dobrego drugiego seta. Jako klub jesteśmy w trudnej sytuacji, ale idziemy małymi kroczkami do przodu. Z meczu na mecz będzie coraz lepiej.

Albert Semeniuk, Aluron Warta Zawiercie: – Zagraliśmy słabsze spotkanie i popełniliśmy zbyt wiele prostych błędów. Dobrze jednak, że akurat w tym spotkaniu, a nie np. w meczu z rywalami z Rybnika. Mówiłem chłopakom, by ryzykowali na zagrywce, ponieważ chcieliśmy zobaczyć, jak będzie nam wychodził ten element na „stresie”. Gdybyśmy wygrali to spotkanie 3:1, a nie 3:0, to nic wielkiego by się nie stało.

Aluron Warta Zawiercie – KS AZS Rafako Racibórz 3:0
(25:18, 38:36, 25:17)