Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Błękitni lepsi od beniaminka z Sanoka

II liga M: Błękitni lepsi od beniaminka z Sanoka

Nie było niespodzianki w derbach Podkarpacia. W Ropczycach zmierzyli się Błękitni z drugoligowym beniaminkiem, TSV Mansard Sanok. Podopieczni trenera Michała Betlei odnieśli pewną wygraną 3:0 nad zamykającą tabelę grupy 4 ekipą z Sanoka.

Dominacja ropczyckiej drużyny była najbardziej widoczna w pierwszych dwóch setach. Wtedy to miejscowi rządzili i dzielili na parkiecie, a przyjezdni nie mieli sposobu na zatrzymanie ataków rozpędzonych Błękitnych. Trzecia odsłona była najbardziej wyrównaną partią meczu. Goście stawiali się przez większą część seta. Doświadczeni gospodarze przewagę uzyskali dopiero w końcówce i po 62 minutach spotkania cieszyli się z trzeciej w tym sezonie wygranej. Nowicjusz drugoligowego szczebla z Sanoka po meczu w Ropczycach jest nadal bez wygranego seta.

Wygrał faworyt. Przyjechaliśmy do Ropczyc po naukę. Jesteśmy beniaminkiem drugiej ligi, zbieramy doświadczenia na tym szczeblu. Wiele pracy jeszcze przed nami – mówił po meczu trener sanoczan, Maciej Wiśniowski.

Było to łatwe zwycięstwo. Nie była to jednak jeszcze gra, na jaką nas stać. Ta wygrana doda nam mocy i wiary we własne siły. Niemniej pewne błędy i problemy są w drużynie, i to było w meczu z Sanokiem widać. Najlepiej spisywaliśmy się w ataku. Mankamenty to brak koncentracji na przyjęciu i także niekiedy zagrywka – twierdził Michał Betleja, trener Błękitnych.

Błękitni Ropczyce – TSV Mansard Sanok 3:0
(25:18, 25:17, 25:21)

Błękitni: Sroka, Rusin, Kusior, Dobrzyński, Kotyla, Kwiecień, Waszczuk (libero) oraz Barczuk i Białorudzki
TSV Mansard: Wesołowski, Chudziak, Kochan, Włodarczyk, P. Sokołowski, Mańko, T. Sokołowski (libero) oraz Środa i Golonka