Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Jarosław Bodys: Trzy treningi w tygodniu w hali to mało

Jarosław Bodys: Trzy treningi w tygodniu w hali to mało

- Cały czas pracujemy nad elementami technicznymi i pracą całości zespołu jako poszczególnych formacji. Nie do końca mamy możliwość realizacji wszystkich planów - mówi trener drugoligowego PLKS-u Pszczyna, Jarosław Bodys.

PLKS Pszczyna mógł po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentować się przed własną publicznością. Przeciwnikiem w tym spotkaniu był zespół MKS-u II Dąbrowa Górnicza, który do tego momentu zgromadził na swoim koncie dwa zwycięstwa. Całe spotkanie przebiegało pod dyktando zespołu z Pszczyny. Małe problemy pojawiły się jedynie w drugiej części drugiego seta. – Jeżeli chodzi o drugiego seta, to na pewno było tak na własne życzenie. W drugim secie było nerwowo, jeśli się prowadzi 19:14 i dziewczyny popełniają kilka błędów z rzędu do stanu 23:23, to tak ten wynik musi się kończyć. Całość tego spotkania była jednak pod kontrolą od początku do końca. Mecz był na pewno dużo łatwiejszy niż dwa poprzednie – mówił po meczu Jarosław Bodys, trener PLKS-u.

Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobyła kapitan zespołu – Joanna Pyrek. Punktowało jednak więcej zawodniczek. – To jest dobry układ, bo rozgrywająca używa do gry wszystkich zawodniczek. Jeżeli od początku sezonu przyjmujemy poprawnie, to dajemy możliwości wyboru rozgrywającej, a z tego, co robią dziewczyny, jeśli chodzi o wyrównaną liczbę punktów w ataku, wynika, że rozgrywająca rozdziela te piłki poprawnie – komentował zdobycze punktowe poszczególnych zawodniczek trener Bodys.

Cały czas pracujemy nad elementami technicznymi i pracy całości zespołu jako poszczególnych formacji. W tej chwili próbujemy to nadrabiać i jeżeli chodzi o formację blok – obrona pola, to myślę, że ci, którzy oglądali ten mecz, mogą powiedzieć, że zespół zrobił duży postęp w porównaniu do tego, co pokazywaliśmy w spotkaniach turniejowych – mówił o dyspozycji swoich podopiecznych Jarosław Bodys. – Gramy sobota – środa – sobota, natomiast wszystkie zespoły są w takiej sytuacji. Nie wszystkie zespoły jednak mają taką sytuację jak my, jeśli chodzi o warunki do treningów. Nie do końca mamy możliwość realizacji wszystkich planów. W poniedziałki w ogóle nie trenujemy w hali, a wtorkowe treningi odbywamy w 1/3 hali. Trzy treningi w tygodniu, mając do dyspozycji całą halę, to jest mało – dodał po chwili.

źródło: sps24.pl