Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów w Lubinie po zaciętym meczu

I liga M: Podział punktów w Lubinie po zaciętym meczu

Cenne zwycięstwo odnieśli w Lubinie podopieczni Jana Sucha. Pierwszoligowy Camper Wyszków pokonał po pięciosetowym pojedynku Cuprum, przesuwając się na 5. miejsce w tabeli. Ekipa Pawła Szabelskiego spadła na 3. pozycję zaplecza ekstraklasy.

Bez wątpienia pojedynek w Lubinie pomiędzy miejscowym Cuprum a Camperem Wyszków należał do najciekawszych spotkań środowego popołudnia. Na parkiecie pojawiły się dwa zespoły, które aktywnie włączą się w tym sezonie w walkę o „czwórkę” zaplecza ekstraklasy. Gospodarze mieli świadomość klasy przeciwnika, gorąco licząc na doping lubińskiej publiczności. Tymczasem na parkiecie już pierwszy set pokazał, że walka od początku do końca będzie niezwykle zacięta. Oba zespoły miały kilka piłek setowych, jednak dopiero podopieczni Jana Sucha zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając 30:28.

Emocji nie brakowało również w drugiej odsłonie meczu. Obie ekipy walczyły na przewagi, a rozstrzygnięcie zapadło przy stanie 26:24 dla drużyny z Dolnego Śląska. Po dwugodzinnej walce stało się jasnym, że zarówno lubinianie, jak i wyszkowianie podzielą się punktami, bowiem przy Norwida był remis 2:2. W tie-breaka lepiej weszli przyjezdni, uzyskując na początku seta dwu-, trzypunktową przewagę. Zespół Pawła Szabelskiego zbliżył się do Mazowszan na 9:10 i… stanął w miejscu. Camper błyskawicznie odskoczył, prowadząc 12:9, a następnie 14:11, by wygrać 15:11. Dzięki wygranej podopieczni Jana Sucha przesunęli się na 5. miejsce w tabeli. Cuprum Lubin spadło na 3. pozycję na zapleczu ekstraklasy.

KS Cuprum Mundo Lubin – KS Camper Wyszków 2:3
(28:30, 26:24, 21:25, 25:21, 11:15)