Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pierwsze zwycięstwo Kęczanina

I liga M: Pierwsze zwycięstwo Kęczanina

Pierwsze ligowe punkty w tym sezonie zdobyli siatkarze Marka Błasiaka. W 3. kolejce spotkań Kęczanin Kęty na wyjeździe pokonał tegorocznego beniaminka I ligi mężczyzn, Avię Świdnik. Spotkanie zakończyło się w trzech setach.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Oba zespoły szły punkt za punkt i choć utrzymywała się delikatna przewaga gości, dopiero seria zagrywek Pawła Pietraszko pozwoliła podopiecznym Marka Błasiaka odskoczyć na 8:5. Szarża siatkarzy z Kęt nie trwała długo, bowiem beniaminek z Lubelszczyzny bardzo szybko doprowadził do wyrównania. Niezrażona takim obrotem sprawy ekipa z Doliny Soły ponownie przeprowadziła kontrofensywę i ponownie odskoczyła na kilka punktów. Jednak i tym razem czujni świdniczanie nie dali o sobie zapomnieć, zbliżając się na 15:16. Kiedy wydawało się, że gra się wyrównała, przyjezdni jeszcze raz przyspieszyli tempa. Avia nie była już w stanie dotrzymać kroku rozpędzonym siatkarzom Marka Błasiaka. Nie pomogły też rozmowy gospodarzy z trenerem. Avia przegrała pierwszego seta 19:25.

Po zmianie stron lepiej w seta weszli podopieczni Marcina Jarosza. Wykorzystując błędy gości, beniaminek ze Świdnika wyszedł na trzypunktowe prowadzenie, ale kęcianie zdołali wyrównać na 6:6. Miejscowi jeszcze kilka razy próbowali uciec rywalom, jednak goście wciąż dotrzymywali im kroku. Kiedy w polu serwisowym pojawił się Marcin Kantor błyskawicznie zrobiło się 16:11 dla zespołu z Kęt. Do końca partii ekipa z Doliny Soły kontrolowała wydarzenia na boisku, zwyciężając 25:19.

Trzecia partia rozpoczęła się podobnie jak druga. Miejscowi już w pierwszych akcjach uzyskali dwupunktową zaliczkę, której nie udało im się długo utrzymać. Od stanu 5:5 gra się wyrównała i dopiero serwisy Kantora dały Kęczaninowi prowadzenie 13:11. Zespół Marcina Jarosza zdołał odrobić straty i po chwili to Avia miała o dwa punkty więcej. W końcowej fazie seta sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Na prowadzenie wychodziła raz jedna, raz druga drużyna. Miejscowi przy stanie 24:22 mieli piłkę setową, ale goście zdołali doprowadzić do remisu. W zaciętej końcówce skuteczniejsi okazali się przyjezdni, wygrywając 29:27.

ASPS Avia Świdnik – UMKS Kęczanin Kęty 0:3
(19:25, 19:25, 27:29)

Avia: Guz, Baranowski, Gonciarz, Pawłowski, Peszko, Stępień, Głód (libero) oraz Misztal, Kurek, Kołodziejczyk i Szaniawski
Kęczanin: Macionczyk, Zarankiewicz, Janiak, Kantor, Mysera, Pietraszko, Błasiak (libero) oraz Toczko (libero), Popik, Gaweł, Biegun i Faron