Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewne zwycięstwo będzinian, kolejna porażka TKS-u

I liga M: Pewne zwycięstwo będzinian, kolejna porażka TKS-u

Siatkarze MKS-u Banimex Będzin pewnie pokonali gospodarzy 3. kolejki ligowych rozgrywek, TKS Nascon Tychy, w trzech setach. Dla będzinian jest to już drugie zwycięstwo, niestety tyski beniaminek nadal pozostaje bez punktów.

Początek spotkania wyglądał bardzo obiecująco, ponieważ obie drużyny walczyły punkt za punkt i żadna z nich nie odpuszczała. Pierwszą przewagę siatkarze MKS-u Będzin uzyskali po kiwce za blok Andrzeja Stelmacha (5:3), jednak zawodnicy TKS-u Tychy nie poddawali się i doprowadzili do remisu (10:10), dzięki atakowi Damiana Millera. Do drugiej przerwy technicznej oba zespoły bawiły się w "kotka i myszkę", ponieważ gdy jedni uzyskiwali przewagę, to drudzy natychmiast ją niwelowali. Dopiero po asie serwisowym Mariusza Gacy i błędach własnych podopiecznych Grzegorza Słabego, goście zyskali przewagę (21:19), której nie oddali już do końca seta, wygrywając 25:22.

As serwisowy Michała Żuka oraz atak z prawego skrzydła Jana Króla pozwoliły zawodnikom MKS-u cieszyć się z trzypunktowej przewagi na pierwszej przerwie technicznej (8:5) w drugim secie. Po każdej kolejnej akcji dominacja przyjezdnych wzrastała, jednak zawodnicy TKS-u nie poddawali się i po serii zdobytych punktów dogonili przeciwników (16:12, 19:19). Mimo wyrównanej końcówki i walki na przewagi, set skończył się przy stanie 27:25, po dotknięciu siatki przez zawodników z Tych.

Ostatnią partię tego spotkania lepiej rozpoczęli siatkarze TKS-u, którzy uzyskali dwupunktową przewagę (4:2) po ataku z prawego skrzydła Marcina Kozioła. Jednak rywale, którzy już czuli „zapach wygranej", nie ustawali w walce i szybko zniwelowali różnicę punktową (4:4), a po każdej kolejnej akcji ich dominacja i przewaga wzrastała. Na drugiej przerwie technicznej będzinianie prowadzili już pięcioma oczkami, a całe spotkanie zakończył atak Michała Żuka (25:17), po którym goście mogli cieszyć się z kolejnych trzech zdobytych punktów.

TKS Nascon Tychy – MKS Banimex Będzin 0:3
(22:25, 25:27, 17:25)

TKS Tychy: Kiwior, Surma, Macek, Miller, Kupisz, Kozioł, Siewiorek (libero) oraz Nowosielski, Sobański, Roch i Lewiński
MKS Będzin: Gaca, Król, Żuk, Wójtowicz, Stelmach, Warda, Mierzejewski (libero) oraz Oczko i Hunek