Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Powoli krystalizuje się czołówka w poszczególnych grupach

II liga M: Powoli krystalizuje się czołówka w poszczególnych grupach

W trzeciej kolejce nie doszło do zbyt wielu niespodzianek, choć za taką można uznać wygraną SMS-u PZPS Spała z Czarnymi Rząśnia. Na czele grup znajdują się zespoły z Gorzowa Wielkopolskiego, Spały, Wałbrzycha, Krosna, Zawiercia i Warszawy.

Grupa I

W 1. grupie weekendowe zmagania nie okazały się szczęśliwe dla gospodarzy, bowiem jedynie AZS UAM Poznań wykorzystał atut własnego parkietu. Choć młodzi podopieczni trenera Lisieckiego przegrywali już z Olimpią Sulęcin 0:2, to pokazali charakter. Najpierw doprowadzili do tie-breaka, a następnie także i jego rozstrzygnęli na swoją korzyść, tym samym sulęcinianie stracili pierwsze oczka w tym sezonie. Również pięć setów oglądali kibice w Międzyrzeczu, gdzie miejscowy Orzeł podejmował Wilki Wilczyn. Początkowo bliżej szczęścia byli gospodarze, którzy prowadzili już 2:1, ale nie potrafili postawić przysłowiowej kropki nad i. Wykorzystał to beniaminek, zdobywając historyczne, wyjazdowe dwa oczka w II lidze. Dla Orłów był to pierwszy punkt zdobyty w tych rozgrywkach. Orion Sulechów solidnie postraszył GTPS Gorzów Wielkopolski. Jednak gospodarzom udało się urwać jedynie seta faworytom, przez co wciąż pozostają bez zdobyczy punktowej i plasują się w ogonie ligowej tabeli. Z kolei podopieczni trenera Maciejewicza zostali samodzielnym liderem grupy. Na drugie miejsce awansowało Morze Bałtyk Szczecin, które w przysłowiową godzinę z prysznicem uporało się w Świnoujściu z tamtejszymi licealistami, pozwalając im na zdobycie w secie co najwyżej 16 punktów.

W 2. grupie tempa nie zwalnia wrocławska Gwardia, która tym razem nie miała problemów z wykazaniem wyższości nad Chrobrym Głogów. Gospodarze jedynie w jednej odsłonie przekroczyli barierę 20 punktów, a porażka sprawiła, że pozostali jedynym zespołem, który nie zdobył jeszcze ani jednego punktu. Za ubiegłotygodniową porażkę zrehabilitował się Sobieski Arena Żagań. Podopieczni trenera Milczarka w ten weekend ograli na wyjeździe Ołavię Oława. Gospodarze byli tylko tłem dla lubuskiego przeciwnika. Walkę podjęli z nim jedynie w trzeciej partii, ale i tak nie udało im się urwać przeciwnikom choćby seta. Sporo emocji było za to w Nowej Soli, gdzie miejscowa Astra podejmowała Bielawiankę Bielawa. Gospodarze wygrywali już 2:1, ale zwycięstwo wyszarpali rywalom dopiero w tie-breaku. Był to pierwszy triumf beniaminka w II lidze, który pozwolił mu awansować na piąte miejsce w tabeli. Za to zaskakująco jednostronne spotkanie odbyło się w Wałbrzychu, gdzie Victoria podejmowała AZS Zielona Góra, czyli mierzyły się dwa dotychczas niepokonane zespoły. Jednak w bezpośrednim starciu podopieczni trenera Janczaka nie mieli najmniejszych problemów, by ograć rywali, którym w żadnym z setów nie pozwolili na „dobicie” do 20 oczek.

W 3. grupie również doszło do meczu na szczycie, w którym uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego podejmowali Czarnych Rząśnia. Dość niespodziewanie podopieczni Pawła Blomberga ulegli młodszym kolegom 1:3, przez co spadli na drugie miejsce w tabeli. Na trzecią pozycję awansowała Lechia Tomaszów Mazowiecki, która na wyjeździe ograła Norwida Częstochowa. Na uwagę zasługuje przede wszystkim trzeci set. W nim gospodarze zdołali zdobyć zaledwie 9 oczek, co jest jednym z rekordów obecnych rozgrywek. Wciąż ani jednego seta nie wygrał Salos Ostrów Wielkopolski, który tym razem uległ u siebie Bzurze Ozorków. Gospodarze byli blisko urwania przeciwnikom historycznej partii w II lidze, ale drugą odsłonę przegrali po walce na przewagi 28:30. Pierwszy sukces w tym sezonie odnieśli siatkarze Caro Rzeczyca. Podopieczni trenera Sobczyńskiego nie mieli problemów z ograniem AKS-u UŁ Łódź. W żadnym z trzech setów nie pozwolili rywalom nawet zbliżyć się do bariery 20 oczek. W tej serii spotkań pauzował MKS Kalisz.

W grupie 4. pierwszą porażkę ponieśli siatkarze Centrum Augustów. Podopieczni trenera Iwanowicza nie sprostali na wyjeździe Stoczniowcowi Gdańsk. Już po dwóch setach przegrywali 0:2. Wprawdzie później udało im się rozstrzygnąć na swoją korzyść trzecią partię, ale rywale zwycięstwo przypieczętowali w czwartym secie. Porażka sprawiła, że podlaska ekipa spadła na czwarte miejsce w tabeli, a gdańszczanie plasują się w środku stawki. Powoli rozkręca się SKS Hajnówka, który u siebie rozbił AZS II Olsztyn. Podopieczni trenera Nowika w żadnym z setów nie dali nadziei rywalom na wywiezienie korzystnego wyniku. Triumf pozwolił im znaleźć się w czołówce grupy. Na czele znajduje się MOS Wola Warszawa, który nie stracił jeszcze ani jednego punktu. Tym razem stołeczni siatkarze uporali się na wyjeździe z Wichrem Wilkasy, pozwalając rywalom jedynie na triumf w drugiej partii. Na drugą lokatę awansował Huragan Międzyrzec Podlaski, który w weekend wykazał wyższość nad drużyną z Mławy. Zawkrze urwało przeciwnikom tylko jednego seta, a więc wciąż pozostaje bez ligowej zdobyczy, co plasuje je na końcu stawki. O sporym niedosycie może za to mówić Czołg AZS UW Warszawa, który wygrywał już u siebie 2:0 z Huraganem Wołomin, ale nie potrafił „dobić” rywali w trzeciej odsłonie. Wówczas sytuacja na boisku odwróciła się o 180 stopni, a w trzech kolejnych setach na parkiecie dominowali goście. To oni ostatecznie zwyciężyli 3:2.

Jak na razie jak burza przez drugoligowe rozgrywki w 5. grupie idzie Aluron Warta Zawiercie, który w trzecim meczu odniósł trzecie zwycięstwo, nie tracąc seta. Tym razem na lidera skutecznej recepty nie znaleźli siatkarze Juvenii Głuchołazy, którym nie pomogła nawet własna hala. W żadnej z trzech odsłon praktycznie nie podjęli oni walki z rywalami. Również trzecią wiktorię odniósł Volley. Rybniczanie w ten weekend wykazali wyższość nad Winnerem Czechowice-Dziedzice. Choć trzeba przyznać, że beniaminek napsuł im sporo krwi, dlatego końcowy sukces musieli wyszarpać gospodarzom dopiero w tie-breaku. W pozostałych meczach zabrakło emocji. Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla na własnym parkiecie uległa TKKF-owi Czarnym Katowice. Szczególnie jednostronny był pierwszy set tego pojedynku, w którym gospodarze „nie wyszli” nawet z 10 punktów. Porażka 0:3 sprawiła, że pozostali oni jedyną drużyną w grupie, która nie zdobyła jeszcze ani jednego punktu. Dość niespodziewanie wyjazdową porażkę ponieśli siatkarze AZS-u Politechniki Opolskiej. Ulegli oni 0:3 UKS-owi Strzelce Opolskie. Wygrana pozwoliła beniaminkowi awansować na trzecie miejsce w tabeli, natomiast goście spadli na czwartą pozycję. W tej kolejce pauzowało Rafako Racibórz.

W 6. grupie wciąż niepokonani są siatkarze PWSZ Karpat Krosno, którzy tym razem ograli na wyjeździe Energetyka Jaworzno. Wprawdzie pierwsza partia padła łupem podopiecznych trenera Sowy, ale później okazało się, iż były to tylko miłe złego początki, bowiem trzy kolejne odsłony na swoją korzyść rozstrzygnęli gracze z Podkarpacia, a dzięki temu znajdują się na czele tabeli. Punkt straty ma do nich MKS Andrychów. Zawodnicy trenera Legienia w miniony weekend pokonali u siebie Błękitnych Ropczyce. Wprawdzie początek spotkania nie ułożył się po ich myśli, ale później przejęli w nim inicjatywę i nie oddali jej już do końca meczu. Atut własnego parkietu wykorzystał również Dobry Wynik Kraków. Zawodnicy trenera Janawy nie oddali nawet seta MOSiR-owi Bochnia. Przyjezdni tylko w trzeciej partii mogli pokusić się o przedłużenie meczu. Jednak porażka sprawiła, że bochnianie nie mają na swoim koncie jeszcze ani jednego punktu. W podobnej sytuacji są także siatkarze Mansardu Sanok, którzy w trzecim meczu nie zdobyli nawet seta. Tym razem przegrali u siebie z STS-em Skarżysko-Kamienna, przez co zamykają ligową stawkę. W trzeciej kolejce pauzował Wisłok Strzyżów.