Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Trzecia kolejka za nami

II liga K: Trzecia kolejka za nami

W miniony weekend została rozegrana 3. kolejka spotkań w ramach rozgrywek II ligi kobiet. Walka o punkty trwa, chociaż wciąż nie brakuje drużyn, które nadal nie ugrały choćby jednego seta w dotychczasowych spotkaniach.

Grupa I: Bydgoszcz przegrywa, ale lideruje

Pałac II Bydgoszcz dość niespodziewanie przegrał spotkanie trzeciej kolejki z Atomem Treflem II Sopot. Podopieczne Macieja Kromrycha pomimo wygrania premierowego seta nie były w stanie utrzymać poziomu, który pozwoliłby pokonać gospodynie spotkania. Sopocianki zapisały ważne trzy punkty na swoje konto i awansowały tym samym na piąte miejsce w tabeli. Bardzo dobry mecz rozegrały zawodniczki Chemika II Police, wygrywając 3:0 z Orłem Elbląg. Policzanki grały zdecydowanie ciekawszą siatkówkę, a drugiego seta rozegrały wręcz perfekcyjnie, o czym świadczył set wygrany 25:8. Chemik z dorobkiem sześciu punktów plasuje się tuż za Pałacem Bydgoszcz. Ciekawe spotkanie zobaczyli kibice zgromadzeni na sali w Rumi, gdzie miejscowe Wybrzeże APS pokonało Orła Malbork. Zawodniczki z Rumi prowadziły w meczu już 2:0, ale nie były w stanie postawić przysłowiowej kropki nad „i”. Ekipa z Malborka wykorzystała chwilową słabość gospodyń i doprowadziła do tie-breaka. W nim jednak lepsze okazały się miejscowe, które triumfowały 15:11. W niedzielę zostało rozegrane także spotkanie 5. kolejki, w którym zespół SMS-u Police pokonał 3:2 Orła Elbląg. Mecz Jokera Świecie w ramach trzeciej kolejki został przełożony.

Drużyna z Opola obroniła fotel lidera grupy II, pokonując 3:0 Zorzę Wodzisław Śląski. Gospodynie od początku do końca narzuciły swój styl gry i nie pozwoliły przyjezdnym na przysłowiowe rozwinięcie skrzydeł. – Trzy wygrane za nami i nie myślimy o rozluźnianiu się na kolejne mecze. Najważniejsze, aby realizować swoje założenia, dopracowywać je i w każdym elemencie grać na sto procent – powiedziała po meczu rozgrywająca SMS-u, Marta Sikora. Tuż za ekipą z Opola plasuje się PLKS Pszczyna. Podopieczne Jarosława Bodysa okazały się zdecydowanie lepsze od MKS-u II Dąbrowa Górnicza. Pszczynianki tylko w drugim secie musiały się napracować, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, w pozostałych były już wyraźnie lepsze. Sokół Katowice nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem ostatniej ekipy w tabeli i z siedmioma punktami plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Kolejnej porażki doznały siatkarki Aresu Nowa Sól. Beniaminek II ligi nie urwał nawet seta ekipie z Jaworzna i sytuacja młodej drużyny z województwa lubuskiego staje się coraz trudniejsza. Bez dorobków punktowych pozostają także siatkarki Gwardii Wrocław, które uległy 1:3 MKS-owi Świdnica. MKS zdobył trzy cenne punkty, które pozwoliły odskoczyć od outsiderów i przynajmniej na chwilę wprowadzić trochę spokoju do zespołu. W dobrych humorach weekend zakończyły siatkarki Politechniki Śląskiej Gliwice, które na wyjedzie uporały się z Olimpią Jawor. Zwycięstwo za trzy punkty pozwoliło gliwiczankom wskoczyć na czwarte miejsce w tabeli.

W meczu na szczycie grupy trzeciej Nike Węgrów bez straty seta uporało się z Łaskovią Łask. Podopieczne Roberta Kupisza rozegrały znakomity mecz i dosłownie zmiażdżyły swoje rywalki, o czym świadczą sety wygrane do 14 i 11. Dzięki tej wygranej zawodniczki z Węgrowa stały się samodzielnym liderem grupy. W derbach Wielkopolski triumfował Energetyk Poznań, który okazał się lepszy od UKS-u Murowana Goślina. Tylko w pierwszej partii zawodniczki UKS-u nawiązały walkę z faworytkami meczu. – Nasza gra wyglądała bardzo fajnie w pierwszym secie. Potrafiliśmy w wielu akcjach postawić opór przeciwniczkom. Potem zabrakło może nie umiejętności, ale hartu ducha – podkreślił Marek Tuszyński. Dobrych słów w stronę swoich podopiecznych nie krył szkoleniowiec Energetyka, Nicola Vettori. Byliśmy skoncentrowani do samego końca. Muszę pochwalić za to zespół, bo gdy gra się przeciwko młodszym, mniej doświadczonym przeciwniczkom, trudniej się skoncentrować. Trzy punkty do ligowej tabeli dopisały również siatkarki ŁKS-u Łódź, które dość gładko poradziły sobie z AZS-em Warszawa. – Wynik 3:0 cieszy. Powoli, małymi kroczkami będziemy dążyć do tego, aby osiągnąć zamierzony cel, pierwszą czwórkę, na której nam zależy – powiedział po meczu trener, Michał Cichy. W innym meczu Victoria Lubliniec pokonała na wyjeździe Jedynkę Łomża w stosunku 3:1.

Bronowianka Kraków dopisała kolejne trzy punkty do ligowej tabeli, wygrywając bez większych problemów z AZS-em UEK Kraków. Pojedynek od początku przebiegał pod dyktando przyjezdnych, które w każdym z trzech rozegranych setów były zdecydowanie lepsze od swoich rywalek. Drużyna Bronowianki wyrasta powoli na faworyta grupy, nie tracąc do tej pory żadnego seta. Na drugim miejscu plasuje się Developres V LO Rzeszów. Rzeszowianki także nie straciły seta w meczu z Pogonią Proszowice. Przyjezdne tylko w pierwszym secie nawiązały walkę z gospodyniami, w kolejnych przegrały wyraźnie – do 14 i 11. Sobota okazała się szczęśliwa dla zawodniczek MKS-u SAN-Pajda Jarosław, które pokonały 3:0 drużynę z Myślenic. Podopieczne Piotra Pajdy nie rozpoczęły spotkania zbyt dobrze, ale zachowały więcej zimnej krwi w końcówce pierwszej partii i zwyciężyły 25:23. W kolejnych setach zdecydowanie lepsze były już jarosławianki, które za sprawą dobrej postawy Katarzyny Saj i Emilii Pisarczyk dopisały trzy punkty na swoje konto. W innych spotkaniach zespół Tomasovii Tomaszów Lubelski okazał się lepszy od drużyny z Wieliczki, a Ekstrim Gorlice wygrał z PKCH PWSZ Tarnów. Po trzech kolejkach ligową tabelę zamykają ekipy AZS-u Kraków i Dalinu Myślenice z zerowym dorobkiem punktowym.