Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Muszynianka zwycięska w Legionowie

ORLEN Liga: Muszynianka zwycięska w Legionowie

Drugie zwycięstwo w tym sezonie ORLEN Ligi odniosły siatkarki Muszynianki Fakro Banku BPS Muszyna. Podopieczne Bogdana Serwińskiego w pięciu setach pokonały ekipę Siódemki Legionovii Legionowo i pozostają na trzeciej pozycji w ligowej tabeli.

Początek inauguracyjnej partii stał pod znakiem rywalizacji punkt za punkt. Dobre zagrania Karoliny Różyckiej przeplatały się z efektywnymi atakami Anny Sołodkowicz. Dzięki tej drugiej to zespół z Legionowa mógł cieszyć się nieznaczną przewagą na pierwszej przerwie technicznej. Po powrocie na boisko asem serwisowym popisała się Katarzyna Jóźwicka, dając tym samym dwupunktowe prowadzenie legionowiankom. Chwilę później dwa błędy rywalek pozwoliły podopiecznym Bogdana Serwińskiego wyrównać wynik, a następnie objąć prowadzenie. Legionowianki jednak nie pozwoliły gościom długo cieszyć się z przewagi. Kibice ponownie byli świadkami rywalizacji oczko za oczko. Po punkcie zdobytym bezpośrednio z zagrywki przez Ivanę Plchotovą zespół z Muszyny zszedł na drugą przerwę techniczną z jednym oczkiem zapasu. Legionowianki szybko wyrównały wynik dzięki dobrej grze Lauren Barfield. Niemal do końca partii obie drużyny toczyły bardzo wyrównaną walkę. Piłkę setową wywalczyła dla swojego zespołu Aleksandra Jagieło. Zwycięstwo muszynianek w pierwszej odsłonie udaremniła Barfield, a chwilę później Berenika Tomsia sprezentowała kolejne oczko swojemu zespołowi. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 26:24 na korzyść gospodyń.

Druga odsłona wyglądała nieco inaczej w wykonaniu podopiecznych Macieja Kosmola. Dobre zagranie Sylwii Wojcieskiej i nieporozumienia w drużynie przeciwniczek dały przyjezdnym trzy oczka przewagi. Gospodynie nie dawały za wygraną. Skuteczne zagrania na środku i skrzętnie wykorzystywane błędy zespołu z Muszyny pozwoliły legionowiankom odrobić straty, a chwilę później objąć dwupunktowe prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej. Po czasie Karolina Różycka i Magdalena Piątek zabrały się za odrabianie strat. Mimo starań Anny Sołodkowicz i Olgi Roanić, przeciwniczki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę i na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:14. Muszynianki pewnie kroczyły do wygrania partii. As serwisowy Wojcieskiej, efektywne zagrania Plchotovej i Piątek skutecznie utrudniały zdobywanie kolejnych oczek przez gospodynie. Piłka setowa pojawiła się już przy wyniku 24:19, po ataku Plchotovej. Zwycięstwo sprezentowała rywalkom Tamara Rakić, atakując w antenkę.

Zmobilizowane podopieczne Kosmola w trzeciej partii wróciły do dobrej postawy z pierwszego seta. Rywalizacja punkt za punkt zakończyła się nieznacznym prowadzeniem gospodyń na przerwie technicznej, po dobrym zagraniu Rakić. Po powrocie pod siatkę legionowianki starały się wzmocnić swoje prowadzenie. Zadanie skutecznie utrudniały im Aleksandra Jagieło i Karolina Różycka, jednak dobrą postawą popisywała się Anna Rybaczewski i to okazało się być kluczem do kolejnych zdobyczy punktowych. Na drugiej przerwie technicznej gospodynie prowadziły już 16:13. Kolejne błędy w ataku i zagrywce przyczyniły się do coraz wyższej przewagi legionowianek. Dopiero nieporozumienie w ekipie z Legionowa i skuteczny blok gości pozwolił muszyniankom zbliżyć się do rywalek. Mimo wszystko pierwsza piłka setowa dla gospodyń pojawiła się przy wyniku 24:21. Próbę zakończenia odsłony skutecznie udaremniła kapitan muszyńskiego zespołu. Chwilę później Tamara Rakić zapisała ostatnie oczko na koncie swojej drużyny.

Kolejna partia to zdecydowane prowadzenie podopiecznych Serwińskiego. Wojcieska, Piątek i Różycka zapisywały na koncie swojego zespołu kolejne punkty. Na łatwej drodze do zwycięstwa stanęły im jednak Tamara Rakić i Anna Rybaczewski. Mimo starań gospodyń, zespół z Muszyny prowadził na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Po wznowieniu gry kolejne oczka zostały zapisane na korzyść legionowianek. Po zepsutej zagrywce Magdaleny Mazurek zespół z Legionowa zbliżył się do rywalek na trzy punkty, jednak siatkarkom nie udało się wyrównać wyniku. Na drugiej przerwie technicznej przyjezdne prowadziły już 16:10. Dopiero w końcowej fazie seta legionowianki zdołały odrobić część strat i dzięki skutecznemu blokowi przegrywać zaledwie jednym punktem. Kolejne zepsute zagrywki i świetna postawa Wojcieskiej odebrały legionowiankom marzenia o zwycięstwie w tej partii. Autowy atak legionowskiej siatkarki zakończył rywalizację wynikiem 25:19 na korzyść zespołu z Muszyny.

Pierwsze oczko w tie-breaku powędrowało na konto gospodyń. Chwilę później kibice po raz kolejny w tym meczu byli świadkami rywalizacji punkt za punkt. Efektywne zagrania Różyckiej wspólnie z dobrą postawą Plchotovej i Piątek dały przyjezdnym trzy oczka przewagi przy zamianie stron. Kolejne akcje to skuteczne bloki w wykonaniu siatkarek z Muszyny i nieudane ataki legionowianek. Choć Rybaczewski i Jóźwicka do końca starały się uzyskać jak najlepszy wynik, to podopieczne Serwińskiego miały piłkę meczową przy wyniku 14:8. Zespół z Legionowa udowodnił, że wciąż jeszcze może powalczyć, broniąc dwie kolejne próby zakończenia meczu. Dopiero błąd dotknięcia siatki przesądził o wyniku. Najlepszą zawodniczką meczu została uznana kapitan muszyńskiego zespołu – Aleksandra Jagieło.

Legionovia Legionowo – Muszynianka Muszyna 2:3
(26:24, 19:25, 25:22, 19:25, 10:15)

Legionovia: Raonić, Sołodkowicz, Rybaczewski, Tomsia, Barfield, Jóźwicka, Saad (libero) oraz Bąk, Rakić, Łukaszewska, Szymańska i Wójcik
Muszynianka: Różycka, Mazurek, Piątek, Wojcieska, Jagieło, Plchotova, Maj (libero) oraz Kurnikowska