Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Wałbrzyski pociąg rozjechał zielonogórzan

II liga M: Wałbrzyski pociąg rozjechał zielonogórzan

W debiucie przed własną publicznością siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych nie zawiedli. Pokazali się z bardzo dobrej strony i potrzebowali trzech setów, by wygrać z AZS-em UZ Zielona Góra. Wałbrzyszanie z trzema zwycięstwami przewodzą w grupie 2 II ligi.

Pierwszy set rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie 5:0. Chwilę później o czas poprosił trener zielonogórzan – Tomasz Paluch. Jednak przerwa nie wybiła z uderzenia siatkarzy Victorii, a w ataku niemal nie mylili się Łukasz Karpiewski i Łukasz Kaczmarek. Z każdą kolejną akcją przewaga wałbrzyszan rosła (17:9). Zielonogórzanom wychodziły tylko pojedyncze zagrania, stąd pewne zwycięstwo gospodarzy 25:17 po skutecznym ataku Karpiewskiego.

Druga partia była bliźniaczo podobno do pierwszej, wałbrzyszanie szybko objęli prowadzenie (6:2). Siatkarze Victorii grali dobrze w obronie i zdobywali punkty po widowiskowych akcjach, chociażby po ataku lewą ręką Kaczmarka tuż przy antence. Trener Paluch przeprowadzał zmiany, wykorzystał dwa czasy, jednak nic się nie zmieniło i tym razem wygrali gospodarze 25:16.

W trzeciej odsłonie zielonogórzanie wyszli na pierwsze prowadzenie w tym meczu, 5:4 po asie serwisowym Piotra Borkowskiego. Jednak po skutecznym bloku Pawła Olszewskiego i Igora Kozłowskiego na Romanie Kaczurowskim wszystko wróciło do normy, a wałbrzyszanie przejęli kontrolę na boisku, w dodatku przy zagrywce Arkadiusza Olczyka zwiększyli przewagę do siedmiu oczek (19:12). Mecz zakończył się po atomowym ataku Kozłowskiego (25:19) i tym samym wałbrzyszanie odnieśli trzecie zwycięstwo bez straty seta i są liderem tabeli. Za tydzień czeka ich spotkanie z również niepokonaną Gwardią Wrocław.

Victoria PWSZ Wałbrzych – AZS UZ Zielona Góra 3:0
(25:17, 25:16, 25:19)

Victoria: Walendzik, Kozłowski, Olczyk, Karpiewski, Kaczmarek, Olszewski, Kukla (libero) oraz Migdalski, Zieliński i Paszek
AZS UZ: Szymeczko, Klucznik, Borkowski, Bitner, Skibicki, Kaczurowski, Zasowski (libero) oraz Bitner, Ruciński, Smętek, Biczyk i Kulczycki