Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Sokół Katowice lepszy od SMS-u Sosnowiec

II liga K: Sokół Katowice lepszy od SMS-u Sosnowiec

W trzeciej kolejce drugoligowych rozgrywek naprzeciwko siatki stanęły sąsiadki zza miedzy, czyli siatkarki Katowickiego Sokoła oraz uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Górą okazały się reprezentantki Katowic.

Jak się można było spodziewać, młode adeptki i przyszłe reprezentantki Polski imponowały warunkami fizycznymi i już podczas rozgrzewki, kiedy to wbijały „gwoździe” w parkiet, dały sygnał, że łatwo skóry nie sprzedadzą. Niebawem okazało się jednak, iż same warunki fizyczne to za mało, aby pokonać nieźle dysponowane tego dnia katowiczanki.

Początek meczu to wzajemne badanie sił i skuteczne akcje po obu stronach siatki. W miarę upływu czasu zaczęła się zarysowywać niewielka przewaga przyjezdnych, które dzięki agresywnej zagrywce nie pozwoliły na precyzyjne rozgrywanie piłki. Akcje gospodyń stały się przewidywalne dla bloku sokolanek, które tym właśnie elementem zdobyły 4 punkty w premierowej odsłonie. Dokładając do tego skuteczną grę na skrzydłach (Gasidło, Tetfejer), wynik 25:20 był jak najbardziej sprawiedliwy.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg do pierwszego. Początek to dość wyrównana gra i wynik oscylujący wokół remisu. W połowie partii sokolanki wrzuciły wyższy bieg i dzięki skutecznej zagrywce oraz wysokiej skuteczności w ataku „odjechały” rywalkom, zatrzymując się na wyniku 25:19.

„Kto zagrywa, ten wygrywa” zwykło się mówić w żargonie siatkarskim. To powiedzenie pasowało idealnie do wydarzeń, które miały miejsce w trzecim secie tego pojedynku. Patrząc z boku na to spotkanie, ciężko było wskazać drużynę, która zdecydowanie dominowałaby na parkiecie. Raz jedne, raz drugie zdobywały punkty. Raz jedne, raz drugie popełniały błędy. W pewnym momencie jednak to siatkarka z Katowic stawała w polu zagrywki i swoim serwisem siała popłoch w szeregach gospodyń. Tym razem była to Klaudia Janota, która wróciła do siatkówki po rocznej przerwie spowodowanej poważną kontuzją kolana. Zdobyła tym elementem bezpośrednio 3 punkty, a także posłała kilka bardzo trudnych serwisów, z przyjęciem których sosnowiczanki miały ogromne problemy. Trzeci i ostatni set tego meczu zakończył się wynikiem 25:18 i to sokolanki cieszyć się mogły ze zwycięstwa i trzech zdobytych punktów.

Zawodniczki obu zespołów nie mają jednak zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie sobotniego meczu. W środę mają do rozegrania następną kolejkę spotkań. Katowiczanki jadą do Dąbrowy Górniczej, gdzie o godzinie 18.30 rozegrają mecz z tamtejszym MKS-em.

SMS Sosnowiec – Sokół’43 AZS AWF Katowice 0:3
(20:25, 19:25, 18:25)

źródło: inf. prasowa