Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Damian Zygmunt: Wychodząc na boisko, chcemy wygrywać

Damian Zygmunt: Wychodząc na boisko, chcemy wygrywać

fot. Agata Stępniowska

Zakończyła się 3. kolejka Młodej Ligi, a na szczycie tabeli utrzymuje się SMS Spała. Tuż za nim ze stratą 3 punktów uplasowały się aż 4 zespoły - w tym ten z Częstochowy. Więcej o formie i celach swojej drużyny opowiedział Strefie Siatkówki Damian Zygmunt.

Do odniesienia zwycięstwa w meczu z BBTS-em ATH Bielsko-Biała potrzebowaliście aż pięciu setów. Czym zaskoczyli was zawodnicy z Podbeskidzia?

Damian Zygmunt:Zawodnicy z Bielska-Białej niczym szczególnym nas nie zaskoczyli, ponieważ nic wcześniej o tym zespole nie wiedzieliśmy. Przez pierwsze dwa sety popełnialiśmy bardzo dużo błędów, co drużyna BBTS-u ATH potrafiła wykorzystać. Od trzeciego seta nasza gra zdecydowanie się poprawiła, popełnialiśmy zdecydowanie mniej błędów, przez co mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa.

W następnej kolejce spotkacie się z zeszłorocznymi finalistami Młodej Ligi, którzy dotychczas nie ponieśli żadnej porażki. Jak oceniasz szanse swojej drużyny na zwycięstwo?Jak każdy sportowiec, wychodząc na boisko, chcemy wygrywać, niezależnie od tego, kto stoi po drugiej stronie siatki. Zdajemy sobie sprawę, że drużyna ze Spały to bardzo wymagający przeciwnik, a większość ich zawodników jest w kadrze Polski, ale mamy nadzieję, że wyjdziemy z tej potyczki zwycięsko.

W zeszłym sezonie drużyna CS PSP AZS Częstochowa uplasowała się na szóstym miejscu w końcowej klasyfikacji. Myślisz, że w tym roku uda wam się poprawić ten wynik?

Oczywiście, że chcielibyśmy uzyskać lepszy wynik niż w poprzednim sezonie. Ciężko trenujemy po to, by ten wynik był lepszy, ale po trzech kolejkach ciężko cokolwiek powiedzieć i rezultat zobaczymy pod koniec sezonu.

Biało-zielone barwy reprezentujesz nie tylko w rozgrywkach młodzieżowych, ale również w PlusLidze. Jak odnajdujesz się w pierwszym zespole?

W zespole jest mieszanka młodości i doświadczenia, na mojej pozycji mam od kogo się uczyć, ponieważ Wojtek Kaźmierczak czy Kuba Veselý to bardzo doświadczeni zawodnicy, którzy często na treningu udzielają mi cennych rad, a ja staram się z każdej uwagi wyciągnąć jak najwięcej.

Biorąc pod uwagę aspekt sportowy – jakie cele stawiasz przed sobą w tym sezonie?

Przede wszystkim chciałbym, abyśmy wspólnie z drużyną wygrywali jak najwięcej meczów, a indywidualnie to najbardziej zależy mi na rozwoju własnych umiejętności i coraz lepszej grze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved