Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Bąkiewicz: Wykorzystuję swoją szansę

Michał Bąkiewicz: Wykorzystuję swoją szansę

Częstochowski AZS bardzo dobrze zaczął sezon, wygrywając za trzy punkty w Bydgoszczy. - Nasze mecze przedsezonowe nie wyglądały najlepiej, dlatego bardzo nam zależało, żeby walczyć i zagrać dobre spotkanie - powiedział Michał Bąkiewicz.

Podopieczni Marka Kardosa rozpoczęli spotkanie z wysokiego „C”. Pierwszą partię akademicy skończyli wynikiem 25:13. – Byliśmy bojowo nastawieni, potrzebowaliśmy zwycięstwa. Nasze mecze przedsezonowe nie wyglądały najlepiej, dlatego bardzo nam zależało żeby walczyć i zagrać dobre spotkanie – powiedział po meczu MVP spotkania, Michał Bąkiewicz.

Również drugą partię goście zakończyli zwycięstwem. Po niej, według nowych przepisów, nastąpiła 10-minutowa przerwa. Kiedy zawodnicy wrócili na parkiet, siatkarze Transferu objęli prowadzenie i mimo tego, że szybko je stracili, ostatecznie wygrali trzecią partię w końcówce. – Jesteśmy zespołami o podobnym potencjale i każdy wynik był możliwy. To, że Transfer wygrał seta, to żadna niespodzianka, równie dobrze mogli wygrać całe spotkanie – przyznał przyjmujący z Częstochowy.

Michał Bąkiewicz od 2007 roku niezmiennie reprezentował barwy Skry Bełchatów. Od pewnego czasu słychać było głosy mówiące o tym, że zmiana otoczenia mogłaby mu wyjść na dobre. W końcu stało się to faktem, jednak przyjmującemu Częstochowa nie jest obca, grał tam przecież w latach 2000-2003. – Znam to otoczenie doskonale. Bardzo się cieszę, że wróciłem do Częstochowy. Mam nadzieję, że będziemy pokazywać charakter na boisku i będziemy walczyli o każdą piłkę, niezależnie od tego, czy będziemy wygrywać, czy przegrywać – skomentował Bąkiewicz.

W pierwszym meczu nowy-stary zawodnik częstochowskiego AZS-u miał okazję wystąpić w wyjściowym składzie. Zapytany o to, czy większa ilość szans do gry wpłynęła na jego decyzję, odpowiedział z uśmiechem. – Właściwie to nie wiem jak odpowiedzieć na to pytanie. Cieszę się, że trener mi zaufał, ale mamy czterech bardzo dobrych przyjmujących, więc równie dobrze za chwilę mogę nie grać w pierwszym składzie. Teraz wykorzystuję swoją szansę.