Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pewne zwycięstwo siatkarek ŁKS-u

II liga K: Pewne zwycięstwo siatkarek ŁKS-u

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź po inauguracyjnej wpadce w Nowym Dworze Mazowieckim w swoim drugim meczu w tym sezonie pokazały, że trzeba się z nimi liczyć. Łodzianki w trzech krótkich setach pokonały przed własną publicznością AZS AWF UKSW Warszawa.

Już początek spotkania pomiędzy ŁKS-em Commercecon Łódź a AZS-em AWF UKSW Warszawa pokazał, że to łodzianki będą stroną przeważającą. Siatkarki gości próbowały prowadzić wyrównaną grę do stanu 7:5 dla ŁKS-u, potem jednak biało-czerwono-białe nadzwyczaj łatwo odskoczyły rywalkom. Skutecznie z prawego skrzydła atakowała Agnieszka Wołoszyn, z lewej strony dotrzymywały jej dzielnie kroku Gabriela Borawska i Katarzyna Bakuła. Po błędzie w ataku Katarzyny Fiuk było już 14:7 dla gospodyń. Łodzianki grały konsekwentnie w ataku, stawiając wysoki blok, zmuszały rywalki do błędów i powiększyły swoją przewagę do 10 punktów. Podopieczne trenera Michała Cichego nie zwolniły już do końca, a seta zakończyły dwa proste błędy warszawianek.

W drugim secie AZS AWF Warszawa, głównie dzięki skutecznym atakom Małgorzaty Jasek, prowadził wyrównaną grę z ŁKS-em do stanu 12:10 dla gospodyń. Od tego momentu rozgrywająca łodzianek, Aleksandra Filip, częściej uruchamiała swoje środkowe, co zdezorientowało rywalki. Karolina Suwińska i Klaudia Gajewska rzadko myliły się w ataku, a po udanej kiwce Filip ŁKS prowadził już 20:14. Na dwie ostatnie piłki w tej partii na boisku pojawiła się Kamila Łuczak, która zadebiutowała w barwach drugoligowego ŁKS-u Commercecon Łódź. Łódzka przyjmująca najpierw popisała się dokładnym przyjęciem, po którym skutecznie zbijała Gabriela Borawska, a następnie sama skończyła atak i drugiego seta wynikiem 25:17 dla ŁKS-u.

Łodzianki nie ryzykowały w trzecim secie i już na początku partii wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Trener Michał Cichy widząc, że przewaga jego zespołu jest dość wyraźna, powoli wprowadzał do gry zawodniczki rezerwowe. W końcówce seta na boisku w składzie ŁKS-u były cztery juniorki, które równie dobrze radziły sobie z rywalkami. Punkty dla AZS-u AWF próbowała jeszcze zdobywać najskuteczniejsza w warszawskim zespole Małgorzata Jasek, ale siatkarki gości nie miały pomysłu na zatrzymanie ataków łodzianek. Pierwszą piłkę meczową łodzianki miały przy stanie 24:17, ale atak Agaty Kucharczyk zablokowała jeszcze Paulina Brzoska. Po chwili Izabela Wasiak udanym atakiem z obiegnięcia zakończyła spotkanie pewną wygraną ŁKS-u.

ŁKS Commercecon Łódź – AZS AWF UKSW Warszawa 3:0
(25:13, 25:17, 25:18)

ŁKS: Suwińska (5 pkt.), Borawska (10), Bakuła (9), Wołoszyn (11), Gajewska (9), Filip (2), Markiewicz (libero) oraz Drożdzińska (1), Łuczak (1), Wasiak (1), Lipińska i Kucharczyk
AZS AWF: Jasek (10), Chrzanowska (3), Fiuk (6), Brzoska (5), Płuciennik, Mansfeld (4), Dudek (libero) oraz Podkalicka, Woińska (2) i Kuźnia (1)