Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trzy oczka Stali w Kętach

I liga M: Trzy oczka Stali w Kętach

Siatkarze z Doliny Soły wciąż pozostają bez zwycięstwa. W 2. kolejce spotkań na własnym parkiecie musieli uznać wyższość nyskiej stali, która dzięki zwycięstwu 3:0 awansowała na 6. miejsce w tabeli I ligi mężczyzn.

Poza gośćmi, mało kto spodziewał się, że pojedynek w Kętach pomiędzy miejscowym Kęczaninem a Stalą AZS PWSZ Nysa zakończy się już w trzech setach. Nysanie bardzo szybko przejęli inicjatywę w premierowej odsłonie meczu, odskakując miejscowym na kilka punktów. Jarosław Macionczyk i spółka zdołali odrobić straty i kiedy wydawało się, że gra na boisku się wyrównała, podopieczni Marka Błasiaka seriami zaczęli popełniać błędy, co błyskawicznie wykorzystali akademicy z Nysy. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się skrzydłowy gości, Dawid Bułkowski, po akcjach którego Stal wygrała pierwszego seta 25:20.

Po zmianie stron to miejscowi narzucili swój rytm gry, co błyskawicznie przełożyło się na wynik. Kilkupunktowa zaliczka Kęczanina sprawiła, że Krzysztof Wójcik zaczął rotować składem, a to przyniosło zamierzony efekt. Akademicy z Opolszczyzny zaczęli zbliżać się do rywala, dochodząc go przy stanie 8:8. Rozpędzeni goście wyszli na prowadzenie, jak się później okazało, nie oddając zwycięstwa do końca. Bardzo nerwowa była końcówka seta, w której stalowcy prowadzili pięcioma punktami, pozwalając po chwili zbliżyć się podopiecznym trenera Błasiaka na 22:23. Ostatecznie zwyciężyli 25:23.

Rozprężenie w szeregach ekipy z Nysy nie miało wypływu na przebieg trzeciej partii. Zespół Krzysztofa Wójcika konsekwentnie parł do przodu, uzyskując na początku seta znaczną przewagę. Kęczanin próbował gonić rywala, jednak zespół z Doliny Soły był w stanie zbliżyć się jedynie na dwa oczka. W środkowej części seta miejscowi seriami zaczęli popełniać błędy, dzięki czemu Stal wyszła na 19:12, kontrolując wynik do końca partii. Dzięki zwycięstwu w Kętach nysianie awansowali na 6. miejsce w tabeli. Ekipa Marka Błasiaka z zerowym dorobkiem punktowym znajduje się na 11. pozycji I ligi mężczyzn. Za tydzień Stal podejmować będzie u siebie lidera z Siedlec, natomiast Kęczanin zmierzy się z beniaminkiem ze Świdnika.

UMKS Kęczanin Kęty – AZS PWSZ Stal Nysa 0:3
(20:25, 23:25, 19:25)

Kęczanin: Macionczyk, Zarankiewicz, Mysera, Pietraszko, Kantor, Janiak, Błasiak (libero) oraz Toczko (libero), Popik, Biegun, Gaweł i Faron
Stal: Szczurek, Nożewski, Bułkowski, Stancelewski, Piórkowski, Piotrowski, Bieniek (libero) oraz Bocianowski, Długosz i Biernat