Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: KPS Siedlce bezlitosny dla beniaminka

I liga M: KPS Siedlce bezlitosny dla beniaminka

W drugiej kolejce sezonu KPS Siedlce zdecydowanie wygrał pojedynek z AGH Kraków. Zwycięstwo to nawet przez chwilę nie było zagrożone, ponieważ najwyższe prowadzenie gości wynosiło tylko jeden punkt. Dzięki temu siedlecki zespół został liderem I ligi.

W wyjściowym składzie KPS-u nastąpiła jedna zmiana w porównaniu do poprzedniego meczu – po dość długiej przerwie, spowodowanej kontuzją pachwiny, na rozegraniu pojawił się Piotr Milewski. Zastąpił on Tomasza Kowalskiego, który również nabawił się urazu. Jednakże kontuzja Kowalskiego (skręcenie stawu skokowego) jest mniej groźna i możliwe, że już za tydzień będzie on gotowy do gry.

Premierowa partia spotkania okazała się najbardziej wyrównana. Na pierwszą przerwę techniczną KPS schodził z dwupunktowym prowadzeniem i dopiero później zaczął stopniowo zwiększać przewagę (16:12, 19:13), ale waleczni akademicy z Krakowa nie zamierzali odpuszczać (20:16, 21:18). Siedleccy zawodnicy nie pozwolili jednak wyrwać sobie zwycięstwa i wygrali seta do 22.

W drugiej partii podopieczni Sławomira Gerymskiego poszli za ciosem i prowadzili już 5:0. Duża w tym zasługa rewelacyjnej zagrywki Piotra Milewskiego. Krakowianie bardzo szybko jednak wyrównali (6:6), ale gdy po kilku akcjach w polu serwisowym pojawił się Mateusz Jasiński, nie mieli już nic do powiedzenia (15:11). KPS rozegrał się na dobre, a punktowy atak zaliczył nawet tamtejszy rozgrywający. W efekcie siedlczanie wygrali partię do 17.

Walka w trzeciej i jak się później okazało – ostatniej odsłonie meczu toczyła się do stanu 15:13. Wtedy w polu zagrywki stanął Damian Schulz, a KPS zdobył 7 punktów z rzędu. Gra zrobiła się bardzo widowiskowa, pełna efektownych zagrań, jak np. pojedynczy blok Radosława Zbierskiego. Dodając do tego liczne obrony i skuteczne ataki, miejscowa ekipa bez problemu pokonała krakowskiego beniaminka 25:15. Tym samym kolejne 3 punkty za pewne zwycięstwo pozwoliły KPS-owi objąć fotel lidera I ligi.

KPS Siedlce – AGH 100RK AZS Kraków 3:0
(25:22, 25:17, 25:15)