Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejny mecz i kolejna wygrana sulechowianek

I liga K: Kolejny mecz i kolejna wygrana sulechowianek

Dobrze rozpoczęły rozgrywki na zapleczu ekstraklasy siatkarki z Sulechowa. Drużyna Marka Mierzwińskiego ma na koncie dwa zwycięstwa i po pokonaniu SMS-u Sosnowiec z dorobkiem pięciu punktów zajmuje wysokie, drugie miejsce w tabeli.

Siatkarki Roltexu Zawiszy Sulechów są kolejnym beniaminkiem I ligi kobiet, który po dwóch meczach ma na swoim koncie dwa zwycięstwa. Tym razem podopieczne Marka Mierzwińskiego podejmowały na własnym parkiecie Szkołę Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca. Już premierowa odsłona meczu pokazała, że sulechowianki, uchodzące za faworytki konfrontacji, bardzo poważnie potraktowały rywalki, uzyskując na początku meczu kilkupunktową przewagę, której, jak się później okazało, nie oddały do końca seta. Beniaminek z Sulechowa sukcesywnie powiększał przewagę, pewnie zwyciężając 25:17.

Bardzo mylący może być wynik drugiej odsłony meczu. W niej, mimo że ekipa Grzegorza Kosatki zdobyła tylko 18 oczek, zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Odważnie grające mistrzynie Europy dzielnie stawiały rywalkom opór, na czym zdecydowanie zyskało widowisko. Dopiero w środkowej fazie seta Marta Wellna i spółka przyśpieszyły tempo, co pozwoliło im odskoczyć na kilka punktów. Sosnowiczanki próbowały jeszcze odrabiać straty, jednak po nieco ponad 40 minutach Zawisza prowadził 2:0.

Po zmianie stron początkowo wydawało się, że uczennice ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego poddały się. Nic bardziej mylnego. Miejscowe co prawda uzyskały znaczną przewagę, która jednak bardzo szybko zaczęła topnieć. Zespół Grzegorza Kosatki zbliżył się na dwa oczka, ale nie dał rady przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Przy stanie 17:15 Zawisza ponownie zaczął uciekać przyjezdnym, które w końcowej fazie seta zdobyły tylko dwa punkty. Ekipa Marka Mierzwińskiego wygrała trzeciego seta 25:17 i cały mecz 3:0. Dzięki zwycięstwu za trzy punkty sulechowianki przynajmniej do niedzielnego popołudnia zajmować będą fotel lidera I ligi kobiet.

Najwartościowszą zawodniczką zawodów wybrano środkową Zawiszy, Ewę Kwiatkowską, która skromnie przyznała, że wyróżnienie należy się całej drużynie z Sulechowa. – Nie tylko ja miałam okazję pokazania kilku ładnych ataków. Tak naprawdę cały zespół zasłużył na statuetkę – powiedziała w rozmowie z Radiem Zachód Kwiatkowska, podkreślając, że trzysetowy wynik wcale nie oznacza, że spotkanie było łatwe. – To był ciężki mecz, bo tak naprawdę z teoretycznie słabszym przeciwnikiem gra się gorzej, ale nie zlekceważyliśmy go. Weszliśmy na boisko i zrobiliśmy swoje – dodała środkowa w rozgłośni.

MLKS Roltex Zawisza Sulechów – SMS PZPS Sosnowiec 3:0
(25:17, 25:18, 25:17)