Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: AZS WSBiP KSZO w trzech setach lepszy od Silesii Volley

I liga K: AZS WSBiP KSZO w trzech setach lepszy od Silesii Volley

Siatkarki Dariusza Parkitnego odniosły kolejne zwycięstwo na zapleczu ekstraklasy. Dzięki wygranej w trzech setach z Silesią Volley Mysłowice akademiczki z Ostrowca Świętokrzyskiego do czasu rozstrzygnięcia meczu Wisła - Karpaty zostały liderem I ligi kobiet.

Mimo że to dopiero 2. kolejka spotkań I ligi kobiet, w przedmeczowych zapowiedziach to ostrowczanki były faworytem sobotniej konfrontacji z Silesią Volley Mysłowice. Tymczasem to podopieczne Sebastiana Michalaka przystąpiły do spotkania z większym animuszem, a na efekty długo nie trzeba było czekać. Silesianki na początku premierowej odsłony meczu wypracowały kilkupunktową zaliczkę i kiedy wydawało się, że pewnie zmierzają po wygraną, przy stanie 18:15 stanęły w miejscu. Wszystko za sprawą Natalii Piekarczyk. Rozgrywająca akademiczek wprowadziła w szeregach Ślązaczek sporo zamieszania. Nie pomogły zmiany, nie pomogły rozmowy przy ławce szkoleniowej, AZS WSBiP KSZO ze stanu 15:18 wyszedł na 22:18, wygrywając seta 25:20.

Druga partia zbliżona była przebiegiem i dramaturgią do pierwszej. Silesianki prowadziły 18:17 i wówczas w polu serwisowym ponownie pojawiła się Piekarczyk. Gospodynie nie radziły sobie z przyjęciem zagrywki, nie kończyły też pierwszego ataku. W efekcie przyjezdne odskoczyły na 23:18, kontrolując wynik do końca partii. – Mieliśmy szanse, aby te dwa sety wygrać. Niestety, pojawiło się rozluźnienie, błędy i nasza dobra gra się posypała – powiedział po meczu niepocieszony Sebastian Michalak. Jego zespół nie był już w stanie nawiązać równorzędnej walki, przegrywając trzecią odsłonę meczu 17:25.

Zderzyliśmy się z zespołem, który jest zdecydowanie wyżej niż my. Ma też zdecydowanie więcej argumentów – komentował szkoleniowiec Silesianek. – AZS KSZO to drużyna mająca na każdej pozycji zawodniczki, które nie tylko grają. Ma też siatkarki, które w momencie, gdy coś nie wychodzi, mogą wejść na boisko z ławki rezerwowych. Biorąc pod uwagę turnieje przedsezonowe, jak i dwa ostatnie mecze ligowe, ostrowczanki są bardzo solidną drużyną jak na warunki pierwszoligowe – przyznał Sebastian Michalak, który pomimo porażki, uważał, że jego zespół z pojedynku z AZS-em WSBiP KSZO zaprezentował się lepiej niż w pierwszym spotkaniu w Krośnie.

Silesia Volley MOSiR Mysłowice – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. 0:3
(20:25, 22:25, 17:25)