Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Wicemistrz Polski lepszy od beniaminka

PlusLiga: Wicemistrz Polski lepszy od beniaminka

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie mieli żadnych problemów, aby na inaugurację nowego sezonu PlusLigi zainkasować trzy punkty. W meczu 1. kolejki wicemistrzowie kraju pokonali ekipę Cerradu Czarnych Radom bez straty seta.

Pierwsza partia rozpoczęła się od wyrównanego pojedynku. Dopiero błędy Dirka Westphala i Jakuba Wachnika oraz świetna postawa Dominika Witczaka sprawiły, że gospodarze mogli cieszyć się z trzech oczek przewagi na pierwszej przerwie technicznej. Po powrocie pod siatkę swoją obecność na boisku zaznaczył Bartłomiej Bołądź, skutecznie atakując w pole przeciwnika. Liczne błędy radomian w ataku i zagrywce doprowadziły do tego, że podopieczni Sebastiana Świderskiego prowadzili 16:14 na drugiej przerwie technicznej. Po wznowieniu gry efektywnym atakiem popisał się Adam Kamiński i sprezentował swojej drużynie kolejny punkt. Jednak nawet dobre zagrania Bołądzia i Westphala nie zdołały powstrzymać szalejącego na boisku Witczaka. Atakujący kolejnymi uderzeniami doprowadził do pierwszej piłki setowej, którą wybronił Bartłomiej Neroj. Chwilę później Dick Kooy zakończył partię, obijając radomski blok.

Kolejna odsłona rozpoczęła się od dwupunktowego prowadzenia gości dzięki dobrej zagrywce Bołądzia. Kędzierzynianie jednak nie pozwolili rywalom długo cieszyć się z przewagi. Dzięki skutecznej grze Kooya i asowi serwisowemu Witczaka gospodarze szybko doprowadzili do remisu, a chwilę później objęli prowadzenie, by na pierwszej przerwie technicznej cieszyć się z czterech oczek zapasu. Po powrocie pod siatkę w polu serwisowym ponownie pojawił się Dominik Witczak. Atakujący po raz kolejny zapisał na swoim koncie asa serwisowego. Dopiero błąd holenderskiego przyjmującego przełamał dobrą passę kędzierzynian. W kolejnej akcji jednak Kooy zdołał się zrehabilitować. Na drugą przerwę techniczną podopieczni Świderskiego zeszli z dwupunktowym prowadzeniem po błędzie w zagrywce Westphala. Powrót pod siatkę to sukcesywne zmierzanie do zwycięstwa w wykonaniu gospodarzy. Zdobyczami punktowymi mogli pochwalić się Gladyr, Witczak i Ruciak. Po stronie rywali nie zabrakło błędów. Ostatecznie radomianie ulegli ZAKSIE 16:25.

Podobnie jak w drugiej partii, bohaterem pierwszych akcji okazał się być Bartłomiej Bołądź, jednak zawodnik przeplatał dobre zagrania błędami. Po interwencji Ruciaka i kędzierzyńskiego bloku gospodarze mogli cieszyć się czterema oczkami przewagi na pierwszej przewie technicznej. Po pauzie swoją obecność na boisku zaznaczył Kamil Gutkowski, zdobywając kolejne oczko dla radomian. Chwilę później grę zdominował Paweł Zagumny, zaskakując rywali kiwką i zagrywką. Po błędzie niemieckiego przyjmującego kędzierzynianie zeszli na drugą przerwę techniczną z ogromną przewagą ośmiu punktów. Niesamowicie efektywne zagrania Witczaka skutecznie utrudniały radomianom odrabianie strat. Zespół Czarnych nie poddał się do końca. Świetna postawa Rafała Faryny i Kamila Gutkowskiego sprawiała, że na konto podopiecznych Roberta Prygla wędrowały kolejne oczka. Mimo starań pierwsza i, jak się później okazało, ostatnia piłka meczowa pojawiła się już przy wyniku 24:17. Spotkanie zakończyło się autowym atakiem radomian.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cerrad Czarni Radom 3:0
(25:22, 25:16, 25:17)

MVP: Dominik Witczak

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Zagumny, Ruciak, Gladyr, Wiśniewski, Witczak, Kooy, Gacek (libero) oraz Pilarz i Ferens
Cerrad Czarni Radom: Bołądź, Ostrowski, Wachnik, Westphal, Neroj, Kamiński, Kowalski (libero) oraz Kooistra, Gutkowski, Zugaj i Faryna