Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: W Policach według prognoz

ORLEN Liga: W Policach według prognoz

fot. chemik-police.com

Trzech szybkich setów potrzebowały siatkarki Chemika Police, by pokonać w meczu drugiej kolejki ORLEN Ligi ekipę Nafty Piła. Pilanki tylko momentami stanowiły równorzędnego rywala i tak naprawdę w całym spotkaniu przewodziły policzanki.

Spotkanie od udanego ataku rozpoczęła Małgorzata Glinka-Mogentale, a po chwili asem serwisowym popisała się Katarzyna Mróz i było 2:0 dla Chemika Police, a wkrótce dzięki dwóm punktowym blokom gospodynie prowadziły już 5:1. Pilanki jednak się nie poddawały i również odpowiedziały blokami na Annie Werblińskiej i Małgorzacie Glince-Mogentale i przegrywały już tylko 4:5, a wkrótce po ataku wyróżniającej się w pilskim zespole Natalii Krawulskiej był już remis 6:6. Tuż po przerwie technicznej przyjezdne wypracowały sobie dwupunktową przewagę (9:7) i utrzymywały ją do momentu, kiedy Katarzyna Gajgał-Anioł wykorzystała piłkę na siatce i zrobiło się 12:12. Kiedy asem serwisowym popisała się Ana Bjelica, było już 14:12 dla policzanek i o czas poprosił Wiesław Popik. Na nic się to jednak nie zdało, bowiem seria trwała nadal, po kolejnej już udanej akcji w bloku gospodyń oraz zbiciu Małgorzaty Glinki-Mogentale było już 16:12. Policzanki całkowicie przejęły kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, znakomicie blokowały, broniły i wykorzystały kontrataki. Przy stanie 20:14 o drugi czas poprosił trener Popik. Takiej przewagi siatkarki Chemika Police nie pozwoliły już sobie odebrać. Po kolejnym bloku gospodyń, a następnie asie serwisowym Mai Ognjenović były już piłki setowe (24:17). Przyjezdne obroniły jedną, ale zepsuty serwis Coleen Ward zakończył tę część meczu.

Kolejną partię pilanki rozpoczęły od prowadzenia 2:0, po zepsutej zagrywce Werblińskiej i udanym ataku Natalii Krawulskiej. Udany blok duetu Gajgał-Anioł/Glinka-Mogentale sprawił, że na tablicy był już remis 3:3. Atak Anny Werblińskiej z drugiej linii oraz kolejny as serwisowy Bjelicy pozwoliły podopiecznym Mariusza Wiktorowicza wyjść na prowadzenie 5:3. Na przerwie technicznej, którą poprzedził błąd pilanek i piękna, długa akcja, w której kolejnymi obronami popisywała się libero Aleksandra Krzos, gospodynie prowadziły 8:4. Po powrocie na parkiet policzanki wciąż były w natarciu, znakomicie działała relacja blok-obrona, kończony był niemal każdy kontratak. Pilanki były zupełnie bezradne. Na drugiej przerwie technicznej przegrywały już 6:16. Po niej gra, można powiedzieć, nieco się wyrównała, ale przewaga policzanek i tak była duża. Przyjezdne zniwelowały ją co prawda do siedmiu punktów, po udanym bloku (13:20), zmuszając Mariusza Wiktorowicza do wzięcia czasu, po którym 21. punkt zdobyła Justyna Raczyńska, ale autowy atak Krawulskiej dał Chemikowi Police piłki setowe (24:16). Pierwsze dwie PGNiG Nafta Piła obroniła, ale wobec ataku Anny Werblińskiej była już bezradna.

Trzeci i jak się okazało ostatni set rozpoczął się od ataku z drugiej linii w wykonaniu Werblińskiej. Policzanki szybko wypracowały sobie przewagę i po któreś już z kolei udanej akcji w bloku prowadziły już 5:1. O czas w tym momencie poprosił trener Popik, po którym punkt zdobyła Natalia Krawulska. Na przerwie technicznej numer jeden policzanki prowadziły czterema oczkami Przy zagrywce Joanny Kuligowskiej pilanki zniwelowały straty do dwóch oczek (8:10), ale gospodynie szybko jednak odbudowały przewagę i po ataku Izabeli Kowalińskiej było już 13:9, rywalki co prawda jeszcze raz się zbliżyły. Na drugiej przerwie technicznej, po akcji Katarzyny Mróz Chemik prowadził 16:13, a po niej znowu zadziałał policki blok i było już 18:3. Wiesław Popik poprosił w tej sytuacji o przerwę, ale na nic to się zdało, bowiem potem w polu zagrywki zapunktowała Werblińska, a następnie na kontrze zaprezentowała się Kowalińska (20:13). Policzanki pewnie zmierzały po zwycięstwo, a atak z przechodzącej piłki Mai Ognjenović dał im piłki meczowe przy stanie 24:17, a po chwili mecz zakończyła Katarzyna Gajgał-Anioł.MVP: Katarzyna Gajgał-Anioł

Chemik Police – Nafta Piła 3:0
(25:18, 25:18, 25:17)

Składy zespołów:
Chemik: Werblińska (13), Gajgał-Anioł (13), Glinka-Mogentale (12), Bjelica (8), Mróz (6), Ognjenović (7), Krzos (libero) oraz Sobolska, Muhlsteinova, Kowalińska (3) i Raczyńska (1)
Nafta: Kuligowska (2), Kajzer (3), Kudakova (1), Paszek (7), Krawulska (11), Kingsley (8), Kuehn-Jarek (libero) oraz Mayba (2), Wawrzyniak (3), Babicz (2), Ward i Archangielskaja

Zobacz również:
Wyniki 2. kolejki oraz tabela ORLEN Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved