Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-23: Chiny i Dominikana w finale

MŚ U-23: Chiny i Dominikana w finale

Siatkarki Dominikany i Chin zagrają w finale mistrzostw świata do lat 23. W półfinałach Dominikanki okazały się lepsze od ekipy USA, Chinki zaś pokonały Japonki. Możliwość gry o 5. miejsce w turnieju wywalczyły Turczynki i Włoszki.

Reprezentantki Turcji dość pewnie pokonały Niemki. Podopieczne trenera Mehmeta Bedestenlioglu dominowały od początku spotkania. Ich najskuteczniejszą bronią okazała się zagrywka, która utrudniła rywalkom grę. W dwóch pierwszych partiach tureckie zawodniczki zmiotły przeciwniczki z parkietu, wygrywając sety do 13. W trzeciej odsłonie Turczynki postawiły kropkę nad „i”, pokonując Niemki 25:19. – Nie jest łatwo grać przeciwko niemieckiej drużynie, ponieważ to silna drużyna, która walczy do końca. Wiedziałyśmy, że musimy dobrze zagrywać i grać konsekwentnie – powiedziała po meczu kapitan Turcji, Gozde Yilmaz.

Turcja – Niemcy 3:0
(25:13, 25:13, 25:19)

W drugim meczu, którego stawką była przepustka do gry o 5. miejsce, Włoszki 3:0 wygrały z Brazylijkami. Najpewniejszy w wykonaniu siatkarek z Italii był set pierwszy, którego podopieczne Luki Cristofaniego wygrały do 13. W drugiej i trzeciej partii walka była już bardziej wyrównana. Włoszki najpierw zwyciężyły po grze na przewagi 26:24, by w ostatniej odsłonie pokonać Brazylię 25:22. – To dla nas trochę trudne – niespodziewanie na pomeczowej konferencji powiedział szkoleniowiec włoskiej ekipy. – Oczekiwaliśmy, że będziemy tutaj walczyli o medal. Ale jestem zadowolony z tego zwycięstwa. Gra przeciwko Brazylii to zawsze wielkie wyzwanie, bardzo szanuję ten zespół – dodał.

Brazylia – Włochy 0:3
(13:25, 24:26, 22:25)

W pierwszym meczu półfinałowym Dominikanki okazały się lepsze od siatkarek USA. Kluczem do zwycięstwa w ekipie dominikańskiej były dynamiczne ataki i skuteczność w obronie. Pierwsze dwie partie siatkarki z Karaibów wygrały do 21. Najbardziej zacięta okazała się trzecia, ostatnia odsłona, która zakończyła się wynikiem 27:25 na korzyść Dominikany. – Jesteśmy bardzo szczęśliwe. Bardzo ciężko pracowałyśmy w pierwszych dwóch setach. W trzecim było nam trudniej, ale najważniejsze że wygrałyśmy. W finale powalczymy o złoty medal – powiedziała po spotkaniu szczęśliwa kapitan Dominikanek, Brayelin Martinez.

Dominikana – USA 3:0
(25:21, 25:21, 27:25)

W drugim półfinałowym starciu naprzeciwko siebie stanęły ekipy Chin i Japonii. Azjatycki pojedynek okazał się bardzo zacięty, zwłaszcza w pierwszych dwóch partiach. Zwycięsko wyszły z nich Chinki, które pokonały ekipę z Kraju Kwitnącej Wiśni, kolejno do 25 i 24. Podbudowane takim obrotem spraw reprezentantki Chin pewnie wygrały już kolejną odsłonę 25:13 i mogły świętować awans do finału. – To był naprawdę ciężki mecz, ale byłyśmy do niego dobrze przygotowane. Pierwsze dwa sety były naprawdę wyrównane. Cieszymy się ze zwycięstwa i damy z siebie wszystko w finale – mówiła po spotkaniu kapitan Chinek, Di Yao.

Chiny – Japonia 3:0
(27:25, 26:24, 25:13)

źródło: fivb.org, inf. własna