Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ K: Znamy pary półfinałowe

KMŚ K: Znamy pary półfinałowe

Za nami już faza grupowa klubowych mistrzostw świata kobiet, które odbywają się w Szwajcarii, w Zurychu. W piątek swoje mecze wygrały siatkarki Vakifbanku Stambuł i Volero Zurych. W sobotę rozegrane zostaną półfinały.

Obie drużyny rozpoczęły mecz spokojnie, początkowo utrzymywał się rezultat remisowy, ale w miarę trwania seta coraz wyraźniej zaznaczała się przewaga faworytek z Zurychu. Kenia Carcases i Olesia Rykhliuk raziły swoimi atakami ze skrzydeł. Volero Zurych w pełni kontrolowało boiskowe wydarzenia, i chociaż rywalki robiły, co mogły, nie były w stanie nawiązać walki. Kiedy Ninković wykorzystała drugą piłkę setową, było już 1:0 w meczu. W drugim secie szwajcarska drużyna prowadziła 8:2 i wcale nie zamierzała na tym poprzestać. Między innymi dobre akcje Natasy Osmokrović i bloki Karine Guerry pozwoliły doprowadzić do stanu 16:6. Tę część meczu zakończyła zepsuta zagrywka Kenijek. W trzecim secie pojedynek był jeszcze bardziej jednostronny. Volero Zurych prowadziło 8:1, 14:3 i spokojnie doprowadziło mecz do zwycięskiego końca.

– Oczywiście cieszymy się ze zwycięstwa. Zakończyliśmy rozgrywki grupowe na pierwszym miejscu. Dziś moje zawodniczki były bardzo skoncentrowane, kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku od początku do końca i zaoszczędziliśmy sobie energię na sobotni półfinał – powiedział po meczu Jan de Brandt – szkoleniowiec Volero Zurych. – Chcemy się poprawić i zakwalifikować do przyszłorocznego turnieju. Kilka zawodniczek gra obecnie w meksyku na MŚ do lat 23 i w związku z tym nie mogliśmy wystawić najmocniejszego składu. One będą ważną częścią zespołu w przyszłorocznym turnieju – dodał szkoleniowiec kenijskiej drużyny, David Lungah Mutsami.

Volero Zurych – Kenya Prisons 3:0
(25:17, 25:13, 25:6)

Volero Zurych: Karine (2), Carcaces (13), Rykhliuk (9), Golubović, Osmokrović (5), Onyejekwe (4), Sano (libero) oraz Ninković (6), Gogić (2), Klarić (4), Granvorka (1) i Unternährer (3)
Kenya Prisons: Wairimu (1), Makuto (8), Khisa (4), Mukuvilani (2), Moim (5), Khadambi (5), Wanyama (libero) oraz Mwombe, Wanjala (1) i Jepkemboi (1)

Zdecydowanie ciekawszy był mecz o pierwsze miejsce w grupie B pomiędzy Unilever Volei i Vakifbankiem Stambuł. Lepiej otworzyły to spotkanie podopieczne Giovanniego Guidettiego, prowadząc 4:1. Na drugiej przerwie technicznej turecki zespół prowadził 16:14. Ostatecznie wygrał on tego seta po dobrej zagrywce Gozde Sonsirmy i ataku Jovany Brakocević. W drugim secie gra Unilever Volei wyglądała jeszcze gorzej. Przy stanie 13:5 dla Vakifbanku Stambuł Bernardo Rezende wykorzystał już oba przysługujące mu czasy. Kilka dobrych ataków Gabi nie zmieniło wcale obrazu gry i wkrótce było już 2:0 w meczu.

W trzecim secie Brazylijki poderwały się i wypracowały sobie czteropunktową przewagę, ale po czasie rywalki szybko odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 9:7. Walka trwała w najlepsze i w końcówce wynik oscylował wokół remisu (21:21). Dobra zagrywka Roberty dała Unilever trzypunktowe prowadzenie, a po chwili efektowny blok na Carolinie Costagrande zakończył seta. W kolejnej partii wszystko, można powiedzieć, wróciło do normy, czyli to Vakifbank dzielił i rządził na parkiecie. Zwyciężczynie Ligi Mistrzyń przedłużyły tym samym efektowną serię bez porażki. Na uwagę na pewno zasługuje znakomita gra tureckiej drużyny w bloku. W piątek zanotowała ona 19 punktowych bloków, przy zaledwie 8 rywalek.

Mój zespół zasłużył na dzisiejszą wygraną. Dziewczyny pokazały wielkiego ducha walki. Nie była to może nasza perfekcyjna gra, ale w ważnych momentach solidnie zagraliśmy na siatce. Czasu na regenerację jest mało, ale jestem pewny, że będziemy gotowi na półfinał w sobotę przeciwko Guangdong Evergrande – powiedział trener Giovanni Guidetti. – To był dla nas ciężki mecz, ale graliśmy przeciwko mocnemu zespołowi. Popełnialiśmy za dużo błędów. To na pewno był dobry trening przed półfinałem. Volero Zürich jest bardzo mocnym zespołem i musimy zagrać dobry mecz – dodał Bernardo Rezende.

Unilever Volei – Vakifbank Stambuł 1:3
(20:25, 18:25, 25:21, 18:25)

Unilever Volei:
Gabi (10), Pavan (8), Regis (3), Barreto (10), Roberta (2), Da Silva (12), Fabi (libero) oraz Fofão (1), Amanda, Da Silva (5) i Mihajlović (8)
Vakifbank Stambuł: Sonsirma (19), Brakočević (20), Toksoy (3), Fürst (17), Aydemir (4), Costagrande (7), Karadayi (libero) oraz Paşaoğlu

W sobotnich półfinałach Volero Zürich, które wygrało grupę A, zmierzy się z Unilever Volei, a zwycięzca grupy B, Vakifbank Stambuł, zagra z Guangdong Evergrande.

źródło: fivb.org, inf. własna