Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Avia wciąż zaskakuje, niewykorzystana szansa Ślepska

I liga M: Avia wciąż zaskakuje, niewykorzystana szansa Ślepska

Siatkarze Ślepska Suwałki prowadzili już we własnej hali z Avią Świdnik 2:1, ale nie potrafili przypieczętować zwycięstwa. Wykorzystali to goście, którzy najpierw doprowadzili do tie-breaka, a potem także on padł ich łupem.

Spotkanie nerwowo rozpoczęli przyjezdni, którzy na dzień dobry przegrywali 0:3, ale z biegiem czasu opanowali pierwsze emocje, a dobra postawa w bloku pozwoliła im szybko odrobić straty (7:7). Jednak autowe zbicia Wojciecha Pawłowskiego oraz atak Dmitrija Skorija dały podopiecznym trenera Poskrobko trzypunktowe prowadzenie (16:13). Ale to nie był koniec emocji w premierowej odsłonie, bowiem między innymi dwa oczka zdobyte przez Michała Stępnia spowodowały, że wynik wciąż oscylował wokół remisu. Gospodarzy nie pobudziły nawet czasy brane przez Piotra Poskrobko. Wynik wymykał im się spod kontroli, a powodem tego były ich proste błędy (18:21). W decydujących momentach w głównej roli wystąpili Jakub Guz oraz Stępień, którzy rozstrzelali suwalczan zagrywką, a Avia triumfowała w tej części spotkania 25:19.

Pierwsze minuty drugiej partii były bardzo wyrównane, jednak jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną zaczęła uwidaczniać się przewaga po stronie gospodarzy. Dzięki skutecznemu blokowi oraz błędom gości suwalczanie objęli prowadzenie 8:5. Chwilę później z dobrej strony pokazał się Kamil Skrzypkowski, a pomyłka w ataku Jakuba Peszko sprawiła, że powiększał się dystans punktowy dzielący obie drużyny (13:7). Jednak siatkarze Avii nie zamierzali tanio sprzedawać skóry. Szczęśliwa zagrywka Michała Baranowskiego oraz zbicie Stępnia pozwoliły im częściowo zniwelować straty. A autowe ataki Wojciecha Winnika sprawiły, że wynik zaczął oscylować wokół remisu (16:15). Wówczas przebudzili się zawodnicy Ślepska, którzy po dobrym serwisie Skorija odskoczyli od rywali ponownie na cztery oczka (19:15). W końcówce po stronie świdniczan wynik próbował ratować Peszko, ale błędy jego kolegów w połączeniu z udaną kontrą Winnika dały wygraną w drugiej odsłonie podopiecznym trenera Poskrobko 25:20.

Na początku trzeciego seta zdarzyła się niesamowita sytuacja, bowiem po błędach gości i zbiciu Łukasza Rudzewicza gospodarze wyszli na prowadzenie 5:0. Ale już po chwili między innymi dobra gra świdniczan w bloku oraz as serwisowy Peszki spowodowały, że to Avia zdobyła osiem oczek z rzędu (8:5). W kolejnych minutach obie drużyny grały falami, ale moment dobrej gry Rudzewicza sprawił, że wynik ponownie zaczął oscylować wokół remisu (13:13). Dopiero as serwisowy Skrzypkowskiego dał ponownie prowadzenie gospodarzom (16:14). Ale i tym razem przyjezdnym udało się doprowadzić do remisu, więc losy tej części meczu musiały rozstrzygnąć się dopiero w końcówce. Jednak ona bezapelacyjnie należała do Ślepska. Jego dobra gra w bloku oraz pomyłki w ataku graczy Avii poprowadziły podlaską ekipę do triumfu 25:21.

Początek czwartej odsłony był bardzo zacięty, a żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć od przeciwnika chociażby na dwa oczka. Taka sytuacja miała miejsce do pierwszej przerwy technicznej. Po niej inicjatywę na boisku zaczęli przejmować podopieczni trenera Jarosza. Najpierw za sprawą Baranowskiego goście odskoczyli od przeciwników na dwa punkty, a duet Guz-Pawłowski sprawił, że przyjezdni zmierzali do tie-breaka (16:12). Wówczas ciężar zdobywania punktów na swoje barki w suwalskich szeregach wzięli Winnik i Skrzypkowski, ale po drugiej stronie siatki dobre zagrania Peszki powodowały, że Avia wciąż znajdowała się na prowadzeniu (20:17). W decydujących momentach obraz gry nie uległ już zmianie, a po zbiciu Guza świdniczanie doprowadzili do piątej partii (25:21).

Pierwsze akcje tie-breaka były wyrównane, ale z biegiem czasu przewagę zaczęli osiągać suwalczanie. Po udanej kontrze Skorija wygrywali już 7:4, ale goście nie zamierzali się poddawać. Ich ambitna gra przyniosła efekt, bowiem po asie serwisowym Pawłowskiego na świetlnej tablicy pojawił się remis (13:13). Chwilę później ten sam zawodnik przypieczętował sukces Avii (15:13). Zatem trwa dobra passa podopiecznych trenera Jarosza. Z kolei Ślepsk po końcowym gwizdku sędziego może odczuwać spory niedosyt, bo z pewnością liczył na komplet punktów.

Ślepsk Suwałki – Avia Świdnik 2:3
(19:25, 25:20, 25:21, 21:25, 13:15)

Ślepsk: Winnik, Makowski, Kałasz, Rudzewicz, Skrzypkowski, Skorij, Andrzejewski (libero) oraz Bell i Modzelewski
Avia: Pawłowski, Gonciarz, Baranowski, Stępień, Peszko, Guz, Głód (libero) oraz Kurek i Misztal