Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT São Paulo: Półfinały nie dla polskich par

WT São Paulo: Półfinały nie dla polskich par

Dobry występ podczas turnieju Grand Slam w São Paulo zaliczyli Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Polacy, przegrywając z parą z Łotwy, zakończyli turniej na trzeciej rundzie. W drugiej odpadli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel.

Po wygraniu dwóch z trzech spotkań w grupie C, polska eksportowa para Łosiak/Kantor zmagania w fazie pucharowej rozpoczęła od pierwszej rundy. W niej młodzi siatkarze trafili na duet z Kraju Kawy – Thiago/Brandão. W pierwszej odsłonie obie ekipy walczyły niezwykle zacięcie o każdy punkt. Efektem tych zmagań była gra na przewagi. Więcej zimnej krwi i szczęścia mieli Polacy, którzy wygrali tę partię 23:21. W drugiej odsłonie Brazylijczycy zaprezentowali się już słabiej i reprezentanci Polski wykorzystali tę sytuację. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokonali rywali do 18 i zapewnili sobie udział w kolejnym meczu. W 2. rundzie ich rywalami będzie włoska para Tomatis/Ranghieri rozstawiona z numerem 27. Polacy swój mecz rozegrają jeszcze dzisiaj.

Łosiak/Kantor POL [19] – Thiago/ Brandão BRA [28] 2:0
(23:21, 21:18)

Beachvolley’owa para numer 1 w Polsce, Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, nie miała problemów z odniesieniem zwycięstwa nad Austriakami Huber/Steidl. Zarówno w pierwszym, jak i drugim secie siatkarze znad Wisły spokojnie prowadzili grę i wystrzegali się błędów własnych. Zawodnicy z Austrii starali się odrobić straty, ale konsekwencja polskiej pary dawała zamierzone efekty i pozwoliła im odnieść zwycięstwo bez straty seta. Fijałek i Prudel w walce o ćwierćfinał zmierzą się dzisiaj z łotewską parą Smedins/Samoilovs.

Fijałek/Prudel POL [10] – Huber/Seidl AUT [13] 2:0
(21:18, 21:16)

W kolejnym meczu spotkały się dwie wyrównane pary. Lepiej mecz zaczęli Smedins i Samoilovs, którzy wygrali pierwszego seta. W drugim walka jednak rozgorzała na dobre, losy partii rozstrzygnęły się dopiero w grze na przewagi i ostatecznie polska para doprowadziła do tie-breaka. W decydującej odsłonie obie ekipy dalej walczyły o każdą piłkę. Błędy własne kosztowały jednak Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla porażkę w tym meczu.

Smedins/Samoilovs LAT [3] – Fijałek/Prudel POL [10] 2:1
(21:17, 20:22, 15:12)

Młodzi Polacy nie przestają zachwycać na plażach w Sao Paulo. Po pokonaniu w pierwszej rundzie fazy pucharowej duetu z Brazylii, również w kolejnej rundzie zanotowali zwycięstwo. Pojedynek z włoską parą był jednak niesamowicie zacięty i tylko niuanse zdecydowały, że po dwóch setach był remis. W tie-breaku jednak w końcówce lepsi okazali się Piotr Kantor i Bartosz Łosiak i to oni zagrają o półfinał. W walce o niego ich rywalami będą pogromcy Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla. Mecz zostanie rozegrany jeszcze dziś wieczorem.

Łosiak/Kantor POL [19] – Tomatis/Ranghieri ITA [27] 2:1
(21:19, 19:21, 15:12)

Po pokonaniu pary Fijałek/Prudel łotewski duet zmierzył się z kolejną polską parą. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak na pewno nie byli faworytami tego pojedynku i rzeczywiście widać było różnicę. Smedins i Samoilovs pokazali, że są parą znacznie bardziej doświadczoną i na dzień dzisiejszy przewyższającą młody duet z Polski umiejętnościami. Należy jednak podkreślić, że piąte miejsce w turnieju z cyklu World Tour jest największym sukcesem biało-czerwonych w seniorskiej siatkówce plażowej.

Smedins, J./Samoilovs LAT [3] – Łosiak/Kantor POL [19] 2:0
(21:16, 21:16)